Trwa ładowanie...

Cztery symptomy, które mogą świadczyć o tym, że masz problem z alkoholem (WIDEO)

Zobacz film: "Cztery symptomy, które mogą świadczyć o tym, że masz problem z alkoholem"

Po alkohol Polacy sięgają często. Lubimy napić się piwa po pracy, zrelaksować przy lampce wina, a na imprezach też nie wylewamy wódki za kołnierz. O ile okazyjne picie trunków procentowych nie powoduje kłopotów, o tyle spożywanie ich regularnie - już tak.

Co jeszcze świadczy o tym, że masz kłopoty z nadużywaniem alkoholu? Cztery symptomy, które świadczą o problemach z alkoholem. Kłopoty z alkoholem zaczynają się niepostrzeżenie, często sami ich nie zauważamy.

O uzależnieniu może świadczyć brak kontroli nad piciem - na co zwrócić uwagę? Jeśli potrzebujesz drinka, butelkę piwa czy lampkę wina każdego dnia by poczuć się lepiej - to może być już pierwszy sygnał.

Osoba, mająca kłopoty z alkoholem nie potrafi go sobie odmówić, przez co pije coraz więcej. Wstydzisz się, że sięgasz po procenty? Skradasz się nawet wtedy, gdy wiesz, że nikt cię nie zobaczy?

Świadome ukrywanie picia alkoholu to kolejny sygnał świadczący o kłopotach. Objawem problemów są też "lecznicze" właściwości alkoholu. Jeśli działa on ciebie kojąco potrzebujesz go, by mieć dobry dzień, to może być początek alkoholizmu.

Kiedy na pytanie o powody picia alkoholu wymyślasz wymówki, to też może być sygnał problemów. Jeśli potrafisz jednak przestać z dnia na dzień - jesteś na dobrej drodze do zdrowia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza