Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Czas na bezwstydne wakacje

Wakacje powoli dobiegają końca, ale lato trwa przecież nadal! Wycieczka już po wysokim sezonie urlopowym, to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą trochę odetchnąć i w nieco bardziej kameralnych warunkach cieszyć się romantyczną wyprawą. Kiedy na polskich plażach zaczyna brakować słońca – czas pomyśleć o egzotycznej wycieczce w nieznane. Poniżej garść informacji, jakich nie znajdziecie w żadnym przewodniku turystycznym!

Zobacz film: "Fakty na temat seksu"

spis treści

1. Czas na seks

Wyniki Durex Global Sex Wellbeing Survey 2011 doskonale odzwierciedlają jakość i temperament życia seksualnego ludzi na całym świecie. Okazuje się, że większość z nas, bo aż 71% osób biorących udział w badaniu, uprawia seks co najmniej raz w tygodniu. Taką samą deklarację dało 84% Brazylijczyków, 85% mieszkańców Chin, 80% Greków, 73% Hiszpanów. Duża ilość słońca oraz częstotliwość kontaktów seksualnych z całą pewnością dobrze wpływają na samopoczucie mieszkańców tych krajów, dlatego też warto się tam wybrać, aby naładować się pozytywną energią. W Polsce pod tym względem również jest całkiem nieźle, bowiem aż 75% z nas zadeklarowało seks co najmniej raz na tydzień. Najsłabiej wypadają w tym kontekście Japończycy, spośród których tylko 27% uprawia seks co najmniej raz w tygodniu.

2. Satysfakcja gwarantowana

Co zrobić, aby dobry nastrój nie opuszczał nas podczas wakacji? Jak pokazują wyniki badania Global Sex Wellbeing Survey 2011, jedną z najlepszych metod na tryskanie dobrym humorem od rana do wieczora, jest seks – przyznaje to 64% wszystkich respondentów. W jakich miejscach na świecie ludzie czerpią najwięcej satysfakcji z miłosnych uniesień? Przoduje Nigeria, gdzie aż 88% osób deklaruje zadowolenie ze swojego życia seksualnego. Równie dobrze sytuacja przedstawia się w Indonezji, gdzie 85% osób podziela zdanie Nigeryjczyków. Sytuacja gorzej wygląda w Japonii, gdzie tylko 40% odczuwa zadowolenie z intymnej sfery życia. W Australii jest to 68%, czyli nie najgorzej, ale słabiej niż w Polsce, bowiem aż 73% z nas czerpie pełnię radości z seksu – to dobry wynik, ale mogłoby być jeszcze lepiej! Być może powinniśmy nauczyć się myśleć o naszym życiu erotycznym nieco bardziej „z przymrużeniem oka” i np. planując wspólną podróż – pamiętać, aby nie zabrakło w jej programie czasu na beztroskie chwile zapomnienia z ukochaną osobą. Korzystajmy ze słońca, które tak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i przywieźmy je ze sobą do domu w postaci fantastycznych wspomnień, które jeszcze długo po powrocie będą rozpalały zmysły…

3. Częstotliwość orgazmu

Okazuje się, że miłosne rozgrywki często kończą się… udanym finałem! Dokładnie 53% ludzi na świecie podczas uprawiania seksu doświadcza orgazmu zawsze lub prawie zawsze. Polacy znajdują się pod tym względem bardzo blisko średniej – 54%. Najczęściej miłosne uniesienia przeżywają z kolei mieszkańcy Węgier, spośród których 75% zawsze lub prawie zawsze osiąga orgazm. Niemal równie często pełnię satysfakcji seksualnej osiągają Grecy – 71%, Kolumbijczycy – 68%, Portugalczycy – 66%. Najrzadziej cieszą się nią natomiast Chińczycy – jedynie w 23% doświadczają spełnienia seksualnego z taką częstotliwością. Z kolei ze swojego partnera w łóżku najbardziej zadowoleni są Indonezyjczycy, spośród których aż 89% jest zdania, że ich partner gwarantuje im rozkosz podczas seksu. W Polsce taką deklarację składa już tylko 72% z nas, zatem – Polacy do poprawki!

4. Zabawki lekarstwem na rutynę

Wszystkim natomiast, którzy nie lubią rutyny podczas intymnych chwil, proponujemy udać się do krajów, gdzie respondenci przyznali się do korzystania z gadżetów erotycznych. W Europie warto pod tym względem obrać kierunek na Austrię, gdzie 43% ankietowanych korzysta z dodatkowych atrakcji podczas seksu. Drugim w kolejności krajem są Czechy – 37%. Osoby lubiące z kolei długie podróże i erotyczne zabawy, powinny uwzględnić na swej mapie Stany Zjednoczone oraz Kanadę, gdzie podobny odsetek społeczeństwa - kolejno 39% i 38% - deklaruje korzystanie z gadżetów erotycznych. W Polsce deklarację taką złożyło jedynie 18% respondentów – przed nami więc wiele dni i nocy, aby nadrobić w tym zaległości. Warto dodać, że gadżety erotyczne są jednym z najprostyszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na urozmaicenie kontaku seksualnego. Wystarczy razem z partnerem wybrać odpowiedni gadżet do wspólnej zabawy.

5. Bezpieczeństwo seksualne

Martwi fakt, że więcej niż jedna osoba trzy – bo aż 36% spośród wszystkich badanych – przyznaje, że nie przestrzega zasad bezpiecznego seksu. Gdzie zatem zabrać ze sobą zabezpieczenie, by uchronić się przed późniejszymi nieprzyjemnościami? Najgorzej wypadają na tym polu Czesi – jedynie 38% z nich użyło prezerwatywy podczas ostatniego kontaktu seksualnego. Najlepszy wynik należy do Chińczyków, spośród których przyznało się do tego aż 77%. Liczby te pokazują jednak, że mieszkańcy naszego globu nie są odpowiednio wyedukowani w kwestii bezpiecznych zachowań seksualnych. W kontekście pytania „Czy zawsze używasz prezerwatywy?”, znowu najgorzej wypadają Czesi. Tylko 3% z nich odpowiedziało twierdząco! Polacy również nie świecą przykładem. Tylko 15% z nas potwierdziło w badaniu, że zawsze używa tego zabezpieczenia. Najlepszy wynik natomiast znowu należy do Chińczyków – 28% badanych osób udzieliło twierdzącej odpowiedzi.

Szerzej o kampanii „Bezwstydnie o…” oraz produktach marki Durex informujemy na profilu marki na portalu Facebook.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza