Trwa ładowanie...

Cukrzycy żyją 12 lat krócej (WIDEO)

12 lat krócej mogą żyć chorzy na cukrzycę, u których doszło już do powikłań sercowo-naczyniowych – alarmują eksperci. Na świecie co 6 sekund z powodu powikłań tej choroby umiera 1 osoba. Na cukrzycę typu 2 zapadają coraz młodsze osoby. Przyczyniają się do tego niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. W Polsce na cukrzycę cierpi blisko 3 miliony osób, a ponad 5 milionów ma stan przedcukrzycowy.

Zobacz film: "Cukrzycy żyją 12 lat krócej"

- Niedopuszczenie do powikłań sercowo-naczyniowych, takich jak: zawał serca czy udar mózgu, zdrowy styl życia,  aktywność fizyczna,  zrównoważona dieta to tylko część z dwunastu zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą – tłumaczy Anna Śliwińska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

- Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed lekarzami, ekspertami, politykami, przed całymi systemami ochrony zdrowia, nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie, jest zmiana niekorzystnych statystyk dotyczących umieralności chorych na cukrzycę - mówi prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Sprawdź też:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza