Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Co widzisz na obrazku? Prosty test wiele powie o twoich problemach

Testy obrazkowe bazujące na pierwszym skojarzeniu mogą wiele o nas powiedzieć. Co nas trapi, z czym się borykamy, jakie nieuświadomione problemy nas przytłaczają. Wystarczy jedno spojrzenie na obrazek – to, co zauważymy jako pierwsze, może pozwolić nam odkryć źródło naszych największych obaw.

Zobacz film: "Depresja maskowana – jak się objawia?"

spis treści

1. Co widzisz na obrazku?

Spójrz na obrazek. Wystarczy jedno krótkie spojrzenie, nie przyglądaj się za długo.

Spójrz na obrazek - co widzisz?
Spójrz na obrazek - co widzisz? (Facebook)

Co zauważyłeś jako pierwsze? Dziewczynkę, motyla czy truskawkę? A może drzewa lub czaszkę? Sprawdź, co to oznacza.

2. Możliwe interpretacje

Dziewczynka

Jeśli zwróciłeś uwagę na dziewczynkę siedzącą na trawie, może to oznaczać nieuświadomione traumy z wczesnego dzieciństwa. Mogą to być wydarzenia, których nikt z nas nie pamięta (jak moment narodzin czy okres wczesnego niemowlęctwa), a które kryją się w zakamarkach naszej podświadomości.

Odciskają swoje piętno na nas, przekładając się na określone zachowania w życiu dorosłym.

Truskawka

Zauważyłeś od razu dużą truskawkę, którą dzierży w dłoniach dziewczynka? W tym teście symbolizuje ona serce – atrybut miłości. Jeśli to na nią zwróciłeś uwagę przede wszystkim, może to świadczyć o problemach miłosnych wypartych ze świadomości. Niekoniecznie muszą być związane ze szkolną miłością czy niewiernym kochankiem sprzed lat – być może źródłem problemu są nieprawidłowe relacje z rodzicami, którzy nie okazywali miłości.

Prawdopodobnie jesteś osobą, która boi się wchodzić w relacje i nie umie zaufać najbliższym. Czujesz lęk przed bliskością. Spróbuj poszukać korzeni tego problemu w dzieciństwie, a być może uda ci się otworzyć na budowanie związku i tworzenie głębszych relacji.

Motyl

Kolorowy motyl, zawieszony na wysokości twarzy dziewczynki, wpatrujący się dużym okiem w truskawkę to pierwsze, co dostrzegłeś? To symbol, którego nie sposób jednoznacznie zinterpretować. Motyl jest symbolem przemiany, oznacza oświecenie – starogreckie słowo „psyche”, tłumaczy się zarazem jako dusza i właśnie motyl. Jest to zatem dobry znak.

Z drugiej strony jednak motyle są głęboko zakorzenione w kulturze jako symbole związane ze światem śmierci. Jego dostrzeżenie na obrazku może więc oznaczać, że boisz się przyszłości lub masz poczucie zmarnowania szansy, jaką dał ci los.

Drzewa

Dwa drzewa okalające obrazek – znajdują się po lewej i prawej stronie ilustracji – stykające się koronami nie stanowią jego centralnej części.

Jeśli jednak to na nie zwróciłeś uwagę przede wszystkim, może to oznaczać poważne problemy związane z zaburzeniem osobowości. Gwałtowne wahania nastroju, skrajne emocje i zachowania, poczucie, że w twojej świadomości żyją dwie osoby – tak mogą się objawiać.

Dwa drzewa na obrazku widzą także chorzy na schizofrenię lub chorobę dwubiegunową (ChAD).

Czaszka

Tło obrazka widzisz w postaci czaszki, której oczodoły tworzy motyl oraz głowa dziewczynki, a nozdrza – truskawka? To złudzenie optyczne, na które zwraca uwagę niewiele ludzi.

Prawdopodobnie są to osoby, które boją się śmierci i może to być lęk nieuświadomiony, ale wpływający w dużym stopniu na ich życie. Niewykluczone, że ten lęk jest nieprzepracowaną traumą, mającą swoje źródło w śmierci bliskiej osoby. Dotyka tych, którzy nie potrafili pogodzić się ze stratą bliskiego i nie są w stanie przejść przez cały proces żałoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza