Trwa ładowanie...

Co się dzieje w organizmie po wypaleniu tylko jednego papierosa? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się dzieje w organizmie po wypaleniu tylko jednego papierosa?"

Kusi cię nałóg nikotynowy? Nie daj się. Już jeden papieros może spowodować w organizmie liczne zmiany. Zobacz, co dzieje się w mózgu, żołądku i w naszych żyłach, gdy odpalamy papierosa.

Skutki palenia papierosów mogą być bardzo groźne, a nawet śmiertelne. Okazuje się ze palenie papierosów może spowodować zatorowość płucną, miażdżycę oraz raka płuc. Choroby wywoływane przez palenie tytoniu to również choroby serca, takie jak zawał serca oraz niewydolność serca.

Pierwsze objawy są bagatelizowane przez palaczy i mało kto konsultuje je z lekarzem. Pojawienie się ziemistej cery, zażółcenie zębów i palców nikogo nie dziwi. Dochodzi do tego znieczulenie na smaki i zapachy, a następnie może zacząć się kaszel i ból w klatce piersiowej. Poza tym palacz często jest zmęczony, ma trudności z oddychaniem i słabszą kondycję.

Wiele osób uważa, że elektroniczne papierosy bezpieczniejsze od tradycyjnych. Najnowsze badania wykazały, że e-papierosy zwiększają ryzyko chorób serca. Bywa, że e-papieros to dla młodzieży wstęp do palenia zwykłych papierosów i początek drogi do uzależnienia od papierosów. Przyczyny palenia papierosów nie są do końca znane, często jest to wpływ towarzystwa, ciekawość lub stresujący tryb życia.

Obejrzyj wideo, dowiedz się co zmieniają papierosy w organizmie i jaki mają wpływ na zdrowie. Sprawdź jak zmienia się skóra palacza pod wpływem papierosów i jak wyglądają jego narządy. Zastanów się czy warto kontynuować nałóg i wydawać pieniądze bez celu.

Zobacz także:

Tata kąpie, mama przewija. Jak dzielicie się opieką nad dzieckiem?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza