Trwa ładowanie...

Co robić, by zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera? (WIDEO)

Zobacz film: "Co robić, by zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera?"

Alzheimer to coraz poważniejsze zagrożenie. Rozwija się ona bardzo powoli i długo nie daje żadnych objawów. Alzheimer dotyczy głównie osób po 65 roku życia, jednak przyczyny rozwoju choroby nie są dobrze znane.

Z czasem prowadzi ona do otępienia. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko choroby. Obejrzyj materiał. Co robić, by zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera? Podstawą jest zdrowa, niskokaloryczna dieta.

Spożywajmy produkty bogate w antyoksydanty oraz te zawierające witaminy z grupy B. Unikajmy natomiast tłuszczów trans, zadbajmy o regularną aktywność fizyczną oraz częstą gimnastykę umysłu.

Nie zaniedbujmy kontaktów towarzyskich, ważna jest również odpowiednia ilość snu. Ważne, by dbać o siebie, regularnie uprawiać sport i jeść odpowiednie produkty żywnościowe, by cieszyć się jak najlepszym zdrowiem.

W sklepach jest pełno przetworzonej żywności, która ma negatywny wpływ na stan zdrowia i zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych chorób, często zagrażających operacjami.

Dieta ma ogromny wpływ na jakość życia, kondycję organizmu, poziom energii, wygląd włosów i skóry. Tłuszcze trans prowadzą do miażdżycy i sprzyjają odkładaniu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Przed chorobą Alzheimera można się uchronić
Przed chorobą Alzheimera można się uchronić
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza