Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Co powoduje podwyższony poziom trójglicerydów (WIDEO)

Zobacz film: "Co powoduje podwyższony poziom trójglicerydów"

Trójglicerydy to tłuszcze, które w pewnej ilości są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Gdy trafiają do mięśni – są dla nich źródłem energii.

Z kolei zewnętrzną warstwę skóry chronią przed utratą wody. Jeśli jednak ilość trójglicerydów przekroczy normę, może być zagrożeniem dla zdrowia.

Podwyższony poziom może skutkować chorobami układu sercowo-naczyniowego. Co podnosi trójglicerydy? Trójglicerydy to tłuszcze, które w pewnej ilości są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu.

Gdy trafiają do mięśni są dla nich źródłem energii, z kolei zewnętrzną warstwę skóry chronią przed utratą wody. Jeśli jednak ilość trójglicerydów przekroczy normę może być zagrożeniem dla zdrowia.

Podwyższony ich poziom może skutkować chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ryzyko jest jeszcze większe, gdy wysokie jest także stężenie cholesterolu całkowitego oraz LDL.

Co jednak powoduje, że ilość trójglicerydów we krwi rośnie? Znając przyczyny możemy skutecznie leczyć objawy. Pewną ilość trójglicerydów produkuje wątroba.

W większości jednak tłuszcze te trafiają do organizmu z pożywieniem, dlatego to właśnie dieta w głównej mierze jest powodem ich zbyt dużej ilości we krwi.

Poziom trójglicerydów podnoszą produkty wysokokaloryczne, szczególnie te o dużej zawartości tłuszczu. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie obejrzyj wideo.

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza