Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

„Co Polacy wiedzą o problemach ze stawami?” - wyniki z badania świadomości

Choroba zwyrodnieniowa jest najczęstszą chorobą stawów. Jednym z jej pierwszym objawów z reguły jest ból. W miarę postępowania choroby pojawiają się dodatkowo: ograniczenie ruchomości stawów, ich trzeszczenie, a w końcu może dojść nawet do zniekształcenia kości oraz znacznych kłopotów z poruszaniem się.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Wśród użytkowników abcZdrowie.pl przeprowadziliśmy ankietę na temat ich wiedzy o problemach ze stawami. Respondenci w znacznej większości należą do grupy ryzyka – to kobiety po 50. roku życia, które odczuwają umiarkowane nawracające bóle stawów pojawiające się w czasie ruchu lub po okresach bezruchu. Jakie są przyczyny zwyrodnienia stawów? Czy Polacy znają objawy, przyczyny oraz sposoby łagodzenia dolegliwości choroby zwyrodnieniowej? Czy potrafią jej zapobiegać?

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania świadomości:

Infografika

Raport do pobrania:

Raport

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza