Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Co mówić podczas seksu?

To, w jaki sposób rozmawiamy z naszym partnerem na temat seksu oraz to, jakie słowa wypowiadamy w trakcie, gdy się z nim kochamy, okazuje się niezwykle ważną sprawą. Nasza seksualność to dość delikatna dziedzina naszego życia i dlatego łatwo w niej o nieporozumienia, a nawet sprawienie sobie przykrości.

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

1. Co i jak mówić w czasie stosunku?

Używajcie przede wszystkim prostych słów. Np. „To lubię”, „Tak”, „Delikatniej”, „Mocniej”, „Wyżej”, „Niżej”, „W prawo”, „Jeszcze”, „Kontynuuj”, „Zatrzymaj się”. Bardzo wiele orgazmów nie dochodzi do skutku, ponieważ kobieta nie mówi o tym, czego potrzebuje. Panowie zwierzają się, że jeśli ich partnerki więcej by mówiły, mieliby większą szansę je w pełni zaspokoić. Panie natomiast przyznają, że jeśli mężczyźni częściej wypowiadaliby swoje odczucia i pragnienia, nie miałyby tylu wątpliwości, byłyby pewniejsze i śmielsze w dostarczaniu im prawdziwej rozkoszy.

Używajcie zdań w formie pozytywnej, zamiast przeczeń. Chodzi o to, żeby mówić o tym, co wam się podoba i co lubicie, a nie o tym, czego nie lubicie. Czyli np. „Jest mi bardzo dobrze, kiedy robisz…”. Mówcie też o tym, jak można to robić jeszcze lepiej. Mówcie w sposób czuły i delikatny. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku. Unikajcie słów wulgarnych i nieprzyjemnych. Starajcie się być precyzyjni w wyrażaniu swoich potrzeb seksualnych. Im lepiej opiszecie ukochanemu to, czego pragniecie, tym większa szansa, że dokładnie to dostaniecie. Okazujcie sobie szacunek, jeśli jedno z was odmawia. Jeśli partner z jakichś powodów nie chce lub nie może spełnić waszego życzenia, zaakceptujcie jego zdanie. Ma przecież prawo odmówić.

Mówcie w pierwszej osobie. Powiedz ukochanemu, co czujesz, co lubisz, a czego nie, ale unikaj oceniania tego, co on robi. Czyli używaj komunikatu „Ja”, a nie „Ty”. Ten drugi często bywa raniący. Tzn. powiedz partnerowi „Uwielbiam, gdy…”, „Czuję się świetnie, gdy..”, „Czuję się niezbyt komfortowo, gdy..…” , ale nie mów „Robisz to źle”, „Robisz to za wolno”, „Przestań”, „To, co robisz, jest nieprzyjemne”.

Słuchajcie się uważnie. Pamiętajcie, że w dobrej komunikacji nie wystarczy precyzyjnie mówić, ale trzeba również z uwagą słuchać.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza