Trwa ładowanie...

Ciągłe bóle głowy nie dają mężczyźnie spokoju. Jaka jest diagnoza? (WIDEO)

Zobacz film: "Skąd biorą się u mężczyzny codziennie bóle głowy?"

Pierwszy do Pixie zgłasza się Gere Murphy ze swoją partnerką Charlene. Gere od 10 lat cierpi na silne bóle głowy, które pogarszają jakość jego życia.

-Często zdarzają się w niedzielę, jedyne dni gdy nie pracuję. Nasza rodzina nigdzie razem nie wychodzi, bo mnie boli głowa. Zamykam się w pokoju, zasłaniam zasłony, staram się przespać ból.

Bóle głowy to częsta dolegliwość. Jeśli szukać w sieci "co oznacza ból głowy i nudności", znajdziemy wszystko - od migren po guza mózgu.

-Stresujesz się?

-Nie.

-Masz wysokie ciśnienie. Spójrz na wprost. Co cię najbardziej stresuję, czego się obawiasz?

-Zażartowałbym, że guza mózgu, ale naprawdę boję się, że to nie są zwyczajne bóle głowy, że to objaw czegoś poważniejszego.

Pixie martwi się, że bóle głowy utrudniają Gere'owi życie. Wysyła go więc na badania, żeby wykluczyć poważniejsze schorzenia. Wyniki badań poznamy później.

-Dobre wieści, rezonans nie wykazał niepokojących zmian. Bólów nie wywołuje żaden guz. To bardzo dobrze.

Po dziesięciu latach badania obrazowe wykluczyły guza mózgu.

-Mówi pan o bólu, zmęczeniu i mdłościach. To objawy charakterystyczne dla migreny. Zażywał już pan wszystkie leki dostępne bez recepty. Warto spróbować leków przeciwmigrenowych, takich które zapobiegają atakom i taki, które stosuje się, gdy wystąpi ból. Do tego dbanie o odpoczynek i masaże relaksacyjne.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza