Trwa ładowanie...

Chroń się przed rakiem. Zmień swoje nawyki (WIDEO)

Zobacz film: "Chroń się przed rakiem. Zmień swoje nawyki"

Nowotwory to coraz powszechniejszy problem. Wraz z postępem medycyny duża część z nich jest uleczalna, o ile zostanie wykryta we wczesnym stadium. Warto więc obserwować swoje ciało i każdą niepokojącą zmianę konsultować z lekarzem.

Istnieje kilka czynników ryzyka zachorowania na nowotwory, na które nie mamy wpływu. Jednym z nich jest wiek. Procesu starzenia się nie możemy zatrzymać. Większość zachorowań na nowotwory złośliwe zarówno u kobiet jak i u mężczyzn występuje po 60. roku życia. Do tych nowotworów zaliczamy m.in. raka płuc, raka żołądka, raka trzuski, raka sutka.

Ok. 5-10 proc. przypadków zachorowań na nowotwór ma podłoże genetyczne. Rozwój nowotworu zależy w tym przypadku od nieprawidłowo zapisanej informacji w kodzie genetycznym . Zwykle sama predyspozycja nie wystarczy do tego, żeby zachorować. Muszą zaistnieć jeszcze inne czynniki. Niektóre możemy kontrolować.

Nasz stan zdrowia jest uzależniony od stylu życia jaki prowadzimy. Co musimy zmienić, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór? Wyjaśniamy w WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza