Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Choroby, które mogą doprowadzić do zgonu w ciągu doby (WIDEO)

Zobacz film: "Choroby, które mogą zabić w dobę"

Co kilka sekund na świecie ktoś umiera z powodu choroby – nowotworu, chorób układu krążenia czy powikłań innych chorób przewlekłych.

W tych przypadkach do zgonu dochodzi jednak nawet po kilkunastu latach od diagnozy. Medycyna zna jednak takie choroby, które mogą zabić nawet w ciągu jednego dnia. Przekonaj się, jakie.

Co kilka sekund na świecie ktoś umiera z powodu choroby - nowotworu, chorób układu krążenia czy powikłań innych chorób przewlekłych. Medycyna zna jednak takie choroby, które mogą zabić nawet w ciągu jednego dnia.

Medycyna zna jednak takie choroby, które mogą zabić nawet w ciągu jednego dnia. Choroba Chagasa to zakażenie wywoływane pasożytem z gatunku świdrowców. Jakie daje objawy? To najczęściej powiększone węzły chłonne, gorączka czy bóle głowy.

Jest bardzo niebezpieczna, ponieważ w większości przypadków faza przewlekła nie daje żadnych symptomów. Udar mózgu, jego objawami są zaburzenia czucia, drętwienie jednej połowy ciała, wykrzywienie twarzy z jednej strony czy zaburzenia mowy.

Martwicze zapalenie powięzi to choroba powodowana bakteriami, które wydzielają substancje toksyczne wywołujące stany zapalne. Jak dochodzi do zarażenia? Poprzez zwykłe skaleczenie. Często nawet natychmiastowa hospitalizacja nie pomaga.

Gorączka krwotoczna ebola przenoszona poprzez krew bądź inne wydzieliny osoby zakażonej. Chory czuje się zmęczony, osłabiony, ma gorączkę i bóle głowy. Dopiero później pojawia się biegunka. Zgon następuje bardzo szybko.

Sepsa to bardzo niebezpieczna choroba, a raczej zespół reakcji zapalnej. Sepsa może wystąpić u osób zdrowych i w ciągu kilku godzin doprowadzić do śmierci.

Zobacz również:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza