Trwa ładowanie...

Choroby alergiczne układu moczowego

Choroby alergiczne mogą wystąpić w układzie moczowym. Alergeny są przenoszone przez krew. Dlatego alergia pokarmowa może uaktywnić się w każdym miejscu w organizmie. Choroby układu moczowego mogą mieć podłoże alergiczne. Jedną z chorób jest nerczyca, która uszkadza kłębuszki nerkowe. Najbardziej narażone na nią są dzieci.

1. Choroby alergiczne a nerczyca

Układ moczowy jest narażony na różnego rodzaju choroby. Jedną z nich jest nerczyca. Dotyka ona głównie dzieci. Prowadzi do uszkodzenia kłębuszków nerwowych. Stają się one „dziurawe”. Zaczynają przepuszczać cząsteczki białka, cząsteczki krwinek czerwonych.

Przez wiele lat uważano, że choroby układu moczowego powstają w wyniku autoagresji, nadużywania leków, zakażenia bakteryjnego. Uważano też, że nerczyca może być spowodowana przez guzki. Tymczasem, na tego typu schorzenia wpływ mają alergia pokarmowa i alergia wziewna.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Odkryto, że alergeny mogą wywierać nieodpowiedni wpływ na układ moczowy. Zaburzenia immunologiczne są również odpowiedzialne za choroby układu moczowego. Nerczycę może wywołać alergia pokarmowa. Jednak nie tylko. Alergia wziewna również ma na nią wpływ. Alergeny odkładają się w nerkach i je powoli niszczą. Układ moczowy zaczyna, z biegiem czasu, zawodzić.

2. Choroby układu moczowego, które wywołuje alergia

Jeżeli u podstaw schorzeń atakujących układ moczowy leży alergia, wówczas leczenie dzieci antybiotykami lub steroidami nie ma uzasadnienia. Antybiotyki i steroidy mogą jedynie pogłębić schorzenie. Poza tym u dzieci może rozwinąć się alergia na bakterię, która wywołuje zaburzenia immunologiczne. Wówczas należy zneutralizować bakterię, a później można wprowadzić odpowiednia dietę.

Alergeny pokarmowe, w połączeniu z pleśniami i drożdżami, mogą wywołać inne choroby układu moczowego. Są to infekcja pęcherza lub cewki moczowej. Często lekarze nie biorą pod uwagę podłoża alergicznego chorób. Leczenie i przyjmowane leki mogą jedynie pogłębić infekcję.

Jeżeli zakażenie pęcherza lub cewki moczowej wywołała alergia, wówczas mocz jest jałowy, gorączka prawie się nie pojawia, za to istnieją objawy charakterystyczne dla alergii. Choroby alergiczne wymagają leczenia przyczyny. Dlatego najskuteczniejszą metodą będzie zmiana diety.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza