Trwa ładowanie...

Chora na raka jelita dziewczyna przestrzega przed chorobą (WIDEO)

Zobacz film: "Chora na raka jelita dziewczyna przestrzega przed tą chorobą"

Amy Redhead ma 28 lat. Długo skarżyła się na ból brzucha. Pewnego dnia przez przypadek wyczuła guzka. Natychmiast udała się do lekarza, a ten skierował ja na badania. Okazało się, że to wyjątkowo złośliwa postać nowotworu. Jej historia to przykład dla wszystkich, którzy bagatelizują pierwsze objawy choroby.

Dziś stan Amy Redhead jest bardzo ciężki. Kobieta przebywa w hospicjum, ponieważ lekarze uznali, że chemioterapia będzie dla niej bardziej szkodliwa niż brak leczenia. Pobyt w hospicjum może wydłużyć życie 28-latki. Kobieta postanowiła jednak wykorzystać te chwile i wraz z siostrą zaangażowała się w apel, by ludzie troszczyli się o swoje zdrowie i dbali o regularne badania kontrolne.

Historia Amy Redhead pokazuje, że wykryte odpowiednio wcześnie objawy choroby mogą uchronić przed groźnymi powikłaniami. Kobieta od wielu lat cierpiała na dokuczliwe bóle brzucha, jednak były one przez nią bagatelizowane. A okazuje się, że bardzo często organizm wysyła nam sygnały, że coś jest nie tak. Dopiero wyczucie guzka i badania diagnostyczne potwierdziły, że kobieta choruje na raka jelita grubego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przedstawiającego historię Amy Redhead. Być może dla kogoś stanie się ona inspiracją do podjęcia badań, które mogą uratować życie. Dbajmy zarówno o nas, jak i o naszych bliskich i badajmy się regularnie.

Zobacz materiały na temat raka, które mogą cię zainteresować:

Zobacz także:

Tata kąpie, mama przewija. Jak dzielicie się opieką nad dzieckiem?

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza