Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Centrum Dietetyczne Online – bezpłatne poradnictwo dla każdego

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Zdrowy styl życia to trend, którym warto się zainteresować. To szereg działań podejmowanych w celu nie tylko osiągnięcia perfekcyjnej sylwetki ale przede wszystkim poprawy bądź zachowania dobrej kondycji zdrowotnej organizmu. Jak zatem zrobić pierwszy krok w drodze do zmiany stylu życia? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji w ramach działalności Centrum Dietetycznego Online (CDO).

Edukacja żywieniowa w CDO – solidne wsparcie Twojej diety

Zmiana dotychczasowych nawyków, również żywieniowych, często wymaga czasu i odpowiedniego wsparcia, które możesz uzyskać decydując się na współpracę z dietetykiem. Podjęte działania pod okiem specjalistów z Centrum Dietetycznego Online ułatwią osiągnięcie zamierzonego celu, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.

Czym jest Centrum Dietetyczne Online?

CDO to platforma internetowa https://cdo.pzh.gov.pl/ , powstała w ramach projektu Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej NIZP PZH – PIB, której misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki i dietoterapii nadwagi, otyłości oraz innych chorób dietozależnych. Platformę CDO stworzono w 2017 roku w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa dotyczące dostępu do bezpłatnego poradnictwa dietetycznego.

Specjaliści udzielają darmowych konsultacji dietetycznych, psychodietetycznych oraz z zakresu aktywności fizycznej. Z konsultacji mogą skorzystać osoby dorosłe oraz całe rodziny posiadające dostęp do Internetu. Konsultacje mogą mieć charakter jednorazowej porady lub stałej opieki.

Edukacja żywieniowa kluczem do sukcesu

Osiągnięcie prawidłowej masy ciała często bywa wyzwaniem – bez względu na to, czy chcesz schudnąć czy przytyć. Wiele osób, zmagających się z nieprawidłową masą ciała, zwłaszcza z nadwagą lub otyłością, chętnie korzysta z powszechnie dostępnych, gotowych diet. Jadłospis, aby wspomóc redukcję masy ciała i przynieść pożądany efekt, powinien być dostosowany do potrzeb.

(Materiał Partnera)

Edukacja oraz trwała zmiana nawyków żywieniowych sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Wykwalifikowani specjaliści CDO pomogą Ci zmienić styl życia na lepszy. Edukacja żywieniowa, prowadzona w ramach jednorazowych porad lub stałej opieki ekspertów CDO to kompleksowe wsparcie i dostęp do wielu materiałów pomocnych w drodze do zmiany stylu życia.

Na stronie https://ncez.pzh.gov.pl/ znajdziesz praktyczne materiały dedykowane osobom w każdym wieku. Systematyczne poszerzanie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia wraz ze wsparciem specjalistów CDO pomogą Ci w realizacji zamierzonych celów i jednocześnie – wesprą Twoje zdrowie.

Konsultacje prowadzone w CDO – dlaczego warto?

Konsultacje prowadzone w ramach działalności Centrum Dietetycznego Online przyczyniają się do zmniejszenia nierówności w zdrowiu. Dlaczego warto z nich korzystać?

  • CDO tworzy zespół wykwalifikowanych specjalistów z pasją, absolwentów uczelni wyższych, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę. Podczas konsultacji otrzymasz indywidualne, dopasowane do Twoich potrzeb, zalecenia z zakresu prawidłowego sposobu żywienia oraz zdrowego stylu życia.
  • CDO udziela konsultacji dietetycznych, psychodietetycznych oraz z zakresu aktywności fizycznej. Specjaliści obejmą Cię kompleksową opieką, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wdrażać zalecenia i wprowadzać zmiany.
  • Korzystanie z CDO jest proste. Aby umówić się na wizytę, odwiedź https://cdo.pzh.gov.pl/, a następnie – załóż konto i wypełnij przygotowaną ankietę. Informacje, których udzielisz, pomogą w spersonalizowaniu porady do Twoich potrzeb. Następnie wybierz dogodny termin wizyty. Konsultacja odbywa się bezpośrednio z konta użytkownika w formie videorozmowy.

Posiadanie aktualnej wiedzy umożliwia wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Zapraszamy do lektury najnowszego e-booka „Wiem, że dobrze jem – Talerz Zdrowego Żywienia w praktyce” w którym krok po kroku w prosty, przystępny sposób opisano najnowsze zalecenia zdrowego żywienia. Darmową publikację znajdziesz tutaj: https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/zasady-zdrowego-zywienia/wiem-ze-dobrze-jem-talerz-zdrowego-zywienia-w-praktyce/.

(Materiał Partnera)

Prowadzenie ogólnopolskiego centrum edukacji żywieniowej, realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza