Trwa ładowanie...

Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić (WIDEO)

Zobacz film: "Cechy noworodka, które nie powinny nas niepokoić"

Gdy na świat przychodzi dziecko, rodzice mogą patrzeć się na niego godzinami. Zaraz po urodzeniu każda mama poznaje maluszka i uważnie mu się przygląda. Co w zachowaniu i wyglądzie powinno nas zaniepokoić? Na co w szczególności należy zwrócić uwagę?

Takich objawów jest wiele. Istnieje jednak cała grupa objawów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepokojące, a tak naprawdę są zupełnie normalne. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zaprezentowaliśmy, jakie objawy u dzieci nie są powodem do niepokoju.

Warto pamiętać, że ciało małego dziecka reaguje i zachowuje się w dużej mierze inaczej niż u osoby dorosłej. Przykładem może być oddychanie. Dziecko na początku może mieć znacznie mniej regularny oddech niż osoba dorosła i nie znaczy to od razu, że coś jest nie tak z jego zdrowiem. Podobnie wygląda to na przykład z kichaniem i czkawką, które u małych dzieci są zupełnie normalne i nie oznaczają niczego groźnego.

Małe dzieci mogą mieć ponadto niewielki zez, zniekształconą głowę oraz lekko zakrzywione nóżki i stopy. Mogą u nich także wystąpić problemy ze skórą, pojawiać się znamiona i krwiaki na skórze. Nie jest wykluczone, że pojawi się również łuszczenie skóry.

To tylko niektóre objawy, których u dziecka nie musimy się obawiać. Dokładniejsze informacje znajdują się w załączonym materiale wideo. Zapraszamy do oglądania.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza