Trwa ładowanie...

Bułgaria. 20 ton polskiego drobiu z salmonellą. Mięso pójdzie do utylizacji

Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności wstrzymała sprzedaż 19,6 ton drobiu z Polski. Po przebadaniu próbek okazało się, że mięso skażone jest salmonellą. To kolejna wpadka polskich producentów w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

1. Salmonella w drobiu

Szczep pałeczek salmonelli, który wykryto w drobiu z Polski, nie jest groźny dla człowieka. Mięso nie zdążyło też trafić do sprzedaży. Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności poinformowała, że 19,6 ton drobiu zostanie zutylizowane.

mięso było skażone salmonellą
mięso było skażone salmonellą (Getty Images)

To już druga taka wpadka polskich producentów mięsa. W grudniu ubiegłego roku do Bułgarii trafiło przynajmniej 100 ton mięsa z Polski, które było skażone pałeczkami salmonelli. Mimo to import polskiego drobiu nie ustał.

Zobacz film: "Chłopiec skarżył się na uporczywy ból głowy. Lekarz usunął z jego ucha larwy muchówek [WIDEO]"

2. Polski drób na liście niebezpiecznych produktów

W listopadzie ubiegłego roku na Włosi umieścili polski drób na liście najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych. Powodem takiej decyzji był fakt, że w samym 2019 roku w sprawie polskiego drobiu System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) wydał sześć ostrzeżeń.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza