Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Braster – co to jest, działanie, stosowanie, cena

Braster to polski wynalazek służący do wykrywania nowotworu piersi. Urządzenie bada powierzchnię piersi, wychwytując zmiany temperatury wydzielane przez komórki rakowe. Braster powinien być używany raz w miesiącu. Dostępne są różne warianty abonamentowe brastera.

Zobacz film: "Alkohol może powodować raka piersi"

spis treści

1. Braster – co to jest?

Braster to niewielkie urządzeni, kształtem przypominające kobiecą pierś. Ma na celu wykrywanie zmian nowotworowych piersi w domowym zaciszu.

Braster został zaprojektowany i opatentowany przy współpracy firmy pod tą samą nazwą i polskich naukowców pod kierunkiem dra Henryka Jaremka. W założeniu obniża śmiertelność wśród pacjentek onkologicznych, gdyż szybkie wykrycie zmiany gwarantuje prawie 100 proc. powodzenie leczenia.

W ubiegłym roku na raka piersi zachorowało ponad 16 000 kobiet w Polsce. Braster, jako jedno z niewielu tego typu urządzeń, pozwoli kobietom na swobodną, szybką, niekrępującą, prawie bezbolesną i skuteczną diagnostykę domową.

5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową
5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową [7 zdjęć]

Wiele kobiet kojarzy ból piersi z chorobą nowotworową. Najczęściej jednak to nie z rakiem wiąże się

zobacz galerię

2. Braster – działanie

Lekarze przekonują, jak ważne jest badanie palpacyjne piersi, a także regularna mammografia i USG piersi. Warto jednak poznać właściwości Brastera, by uskutecznić samokontrolę piersi.

Badanie Brasterem polega na umieszczeniu w urządzeniu piersi i czekanie na diagnozę. Braster analizuje powierzchnię skóry pod kątem wystąpienia zwłóknień i bruzd. Kobiety w każdym wieku zauważają u siebie guzki i zmiany, jednak ponad 80 proc. z nich jest niegroźna.

Aby działać jak najefektywniej i stawiać prawidłową diagnozę, Braster nie tylko wykrywa zmiany, ale też analizuje ich temperaturę. Komórki odżywiające nowotwó promieniują bowiem energią, która wytwarza ciepło.

Aplikacja na smartfon połączona z Brasterem tuż po badaniu, za pomocą specjalnych algorytmów, analizuje wyniki, stawiając diagnozę. Natychmiast dostajemy informację o podejrzanych zwłóknieniach bądź prawidłowych wynikach. System zespolony z Brasterem zapamiętuje też poprzednie wnioski, porównując je z obecnymi danymi.

Niepokojące zmiany powinny zostać niezwłocznie skonsultowane z lekarzem.

6 objawów raka piersi u mężczyzn
6 objawów raka piersi u mężczyzn [7 zdjęć]

"Rak piersi u mężczyzn? Przecież to niemożliwe!" - czytamy w komentarzach na kolejnych stronach internetowych

zobacz galerię

3. Braster – stosowanie

Braster jest przeznaczony dla grupy docelowej kobiet po 30. roku życia. Producenci i ambasadorka, aktorka Magdalena Różczka, zalecają stosowanie urządzenia raz w miesiącu. Z jednego urządzenia może korzystać kilka kobiet, jednak każda z nich musi uiścić opłatę abonamentową, konieczną do utworzenia personalnego profilu.

4. Braster – cena, gdzie kupić?

Braster to stosunkowo nowe urządzenie, które na chwilę obecną możemy kupić przede wszystkim przez internet, na stronie producenta. Rozpoczęto jednak proces wprowadzania Brastera do aptek.

Cena Brastera zależy od kapitału początkowego. Opłata wstępna 1 zł obliguje nas do comiesięcznego abonamentu w wysokości 49 zł. 195 zł wstępnego obniża opłatę do 29 zł/msc, natomiast dwuletni dostęp do Brastera będzie kosztował 891 zł.

Zobacz też

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza