Trwa ładowanie...

Brak erekcji. Choroby, które mogą się do tego przyczynić

Problemy ze wzwodem to jedna z form impotencji, która może się także objawiać brakiem ejakulacji (czyli wytrysku), mimo osiągnięcia wzwodu. Przy braku erekcji problemem jest sam wzwód, który nie pojawia się, mimo stymulacji i podniecenia. Problemy z erekcją najczęściej dotykają mężczyzn po 50. roku życia, jednak coraz częściej zdarzają się w młodym wieku. Brak erekcji lub niepełny wzwód uniemożliwiają normalne współżycie, co ma wpływ na oboje partnerów i ich związek.

spis treści

1. Niepełna erekcja

Brak erekcji lub niepełny wzwód może zdarzyć się każdemu mężczyźnie, pomimo że jest podniecony. Sporadyczne pojawienie się takiego objawu nie jest jeszcze problemem i najczęściej jest spowodowane zmęczeniem, napięciem psychicznym czy zdenerwowaniem. Dopiero, kiedy problemy z erekcją zdarzają się przy każdym zbliżeniu, można mówić o impotencji.

Zobacz film: "Wygląd a seks"

2. Przyczyny braku erekcji

Brak erekcji
Brak erekcji

Zaburzenia wzwodu są stosunkowo częstym problemem, zgłaszanym także przez młodych mężczyzn. W młodym

zobacz galerię

Brak erekcji lub niepełny wzwód może mieć różne przyczyny psychiczne, np.:

Osoby uzależnione od alkoholu, nikotyny czy narkotyków także są bardziej narażone na problemy z erekcją. Problemem staje się zwężenie tętnic wywołane nikotyną, utrudniające przepływ krwi.

Erekcja może być blokowana także przez czynniki czysto fizyczne:

Impotencja może być wywołana także niektórymi lekami (neuroleptykami, antydepresantami) oraz leczeniem niektórych chorób (radioterapią, operacją prostaty, pęcherza, odbytu).

Brak erekcji w młodym wieku jest tak naprawdę rzadkością. Niepełna erekcja lub jej brak najczęściej dotyka mężczyzn w okresie andropauzy, czyli około 50. roku życia. Może być to spowodowane zmianami miażdżycowymi lub nadciśnieniem, a także niedoborem hormonów, szczególnie testosteronu.

3. Brak erekcji a dieta

Według niektórych badaczy, erekcja może się nie pojawiać ze względu na niezdrowe odżywianie, brak witamin i minerałów. W przypadku całkowitego lub częściowego braku wzwodu zalecane są np.:

Brak erekcji podczas stosunku lub niepełna erekcja mogą znacznie pogorszyć życie intymne mężczyzny i jego partnerki. Jeśli problem się powtarza, mimo sprzyjających warunków do współżycia (stała partnerka, intymne miejsce, brak stresów), należy zgłosić się do lekarza.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza