Trwa ładowanie...

Bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni

Według najnowszych badań, bogaci mężczyźni żyją średnio 10 lat dłużej niż biedni. Naukowcy z Uniwersytetu w stanie East Tennessee zbadali 50 grup, których podział został dokonany na podstawie dochodu.

Mężczyźni z grupy, w której dochód był najniższy żyli średnio 69,8 lat. Osoby najbogatsze, zaklasyfikowane do grupy, w której dochód jest najwyższy, żyją do 79,3 lat, czyli 10 lat dłużej, jak ujawniają najnowsze badania.

Bogate kobiety żyją średnio do 83 lat, w porównaniu do biedniejszych kobiet, które żyją do 76 lat. Kobiety ze średnio zamożnych miejsc żyją średnio o sześć lat krócej niż kobiety o najwyższym dochodzie.

W przypadku mężczyzn różnice te były dość bardziej radykalne. Najbogatsi ludzie żyją średnio 73,3 lat, czyli 9,5 roku dłużej niż najbiedniejsze osoby, które średnio przeżywają około 69,8 lat.

Bogaci mężczyźni żyją dłużej niż ci biedniejsi
Bogaci mężczyźni żyją dłużej niż ci biedniejsi (123rf)

„Grupa, w której dochody są najniższe, budzi coraz więcej niepokoju” – napisali naukowcy w badaniu opublikowanym 17 listopada 2016 roku w czasopiśmie „American Journal of Public Health.

Społeczeństwa z ponad połowy krajów świata mają dłuższą żywotność niż najbiedniejsze okręgi w Stanach Zjednoczonych.

„Wyniki powinny być głęboko niepokojące dla wszystkich ludzi na całym świecie” – alarmują naukowcy.

W celu niniejszych badań, naukowcy sprawdzili wiele miejsc pod względem dochodu oraz długości życia. Bardzo zróżnicowaną pod tym kątem społeczność podzielili na 50 „nowych państw”. Podział ten opierał się na wielkości dochodów ludzi zamieszkujących te obszary.

Korzystając z danych urzędowych, badacze określili miejsce, w którym panuje największe ubóstwo. Zrobili to poprzez obliczenie mediany dochodu w każdym gospodarstwie domowym zgodnie z danymi z urzędu.

Najbogatsze rodziny odznaczały się średnim dochodem na całą czteroosobową rodzinę  równym 89723 dolarów amerykańskich. W najbiedniejszych okręgach, liczba ta wynosiła 24,960 dolarów amerykańskich. Kwota największego ubóstwa sięgała 24,250 dolarów na czteroosobową rodzinę.

ZOBACZ TAKŻE

Sekret długowieczności

Grupa społeczeństwa, który miał najniższy dochód na rodzinę składał się z wielu kręgów, takich jak Alabama, Arkansas, Georgia, Illinois, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Oklahoma, Południowa Karolina, South Dakota, Tennessee, Teksasie i Wirginii Zachodniej.

Natomiast najbogatsze miejsca obejmowały powiaty z Alaski, California, Colorado, Connecticut, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Ohio, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Pensylwania, Utah, Tennessee, Teksas i Wirginia.

Istnieje wiele spekulacji na temat zależności dochodu rodziny od długości życia. Największym parametrem decydującym o długowieczności jest zdrowie psychiczne i fizyczne. Czasem bywa tak, że osłabione zdrowie psychiczne przekłada się na problemy w zdrowiu fizycznym, co prowadzi do wielu chorób i wskutek tego do przedwczesnej śmierci. Dlatego też wyniki tych badań jasno dowodzą, że osoby bogatsze żyją o wiele lat dłużej niż biedne.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza