Trwa ładowanie...

Bieg po Nowe Życie w Warszawie

Znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu po raz trzynasty będą promować świadome dawstwo narządów. Po raz pierwszy w samym sercu stolicy.

13.Bieg po Nowe Życie to wielkie spotkanie osób po przeszczepieniach oraz osobowości ze świata teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzy i sportowców. Wszystkich, którym wsparcie transplantologii jest szczególnie bliskie.

Bieg po Nowe Życie ma swoje pory roku. Wiosną wszyscy, którym na sercu leży wspieranie idei przeszczepów spotykają się w Wiśle, późnym latem odwiedzają Warszawę. Tradycyjnie uczestniczą w marszu nordic walking.

Na trasie spotykają się osobowości ze świata kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepieniach, między innymi z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Marsz sztafetowy zachęca do świadomego dawstwa narządów, pokazuje także, że osoby po przeszczepieniu mogą żyć aktywnie.

- Nie mamy wątpliwości, że "trzynastka" będzie dla nas szczęśliwa. Kiedyś ten trzynasty Bieg musiał nadejść – uśmiecha się Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie.

- W każdej kolejnej edycji staramy się przygotować dla uczestników wydarzenia i kibiców jakieś niespodzianki, coś zmienić, i nie inaczej będzie teraz. W tym roku pomaszerujemy w samym centrum stolicy przy Pałacu Kultury i Nauki - informuje Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia.

- Jak zawsze naszą drużynę będą tworzyć starzy przyjaciele, którzy są z nami od wielu lat oraz nowe twarze, które z radością dołączyły do inicjatywy. Więcej przeczytacie na naszym profilu społecznościowym – dodaje.

Przemysław Saleta – współtwórca i ambasador wydarzenia podkreśla: Zawsze powtarzam – nigdy dość mówienia o przeszczepach. To sprawa niezwykle ważna. Dotyczy nas wszystkich. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie nam o tym przypomina, ale też przekonuje sceptyków.

13.Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 15 września o 12:00 przy Pałacu Kultury i Nauki. Trasa marszu zostanie poprowadzona alejkami Parku Świętokrzyskiego.

Informacja prasowa

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza