Trwa ładowanie...

Benefit Systems chce rozruszać Seniorów

Starzejące się społeczeństwo to jedno z wyzwań nadchodzącej dekady. W walce o zdrowie i lepsze samopoczucie osób starszych, Benefit Systems uruchomił w Warszawie i w Krakowie pilotażowy program MultiSport Senior. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce mająca uświadamiać, że aktywność fizyczna nie ma barier wiekowych.

Aktywność fizyczna seniorów jest bardzo istotna
Aktywność fizyczna seniorów jest bardzo istotna

1. Bez ruchu ani rusz!

Według statystyk GUS Polacy należą do jednego z najszybciej starzejących się społeczeństw w Unii Europejskiej. W 2050 roku aż 42 proc. mieszkańców miast i 38 proc. mieszkańców wsi w Polsce będzie miało co najmniej 60 lat.

Z kolei badania TNS wykazują, że aż 47 proc. seniorów, nie podjęło żadnej aktywności fizycznej w ciągu ostatnich 6 miesięcy! A przecież powszechnie wiadomo, że regularna aktywność fizyczna poprawia ogólny stan zdrowia, metabolizm, zwiększa odporność oraz energię życiową i dobre samopoczucie.

Ruch to także skuteczne narzędzie stosowane w profilaktyce chorób – wspomaga leczenie chorób istotnie związanych z wiekiem, jak np. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, cukrzyca czy hipercholesterolemia. I co ciekawe – ruch jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiających tzw. pomyślne starzenie się (successful aging).

2. Bariery do przełamania

Dlaczego, żyjąc w czasach fit-transformacji społeczeństwa, seniorzy nadal tak niechętnie podejmują aktywność fizyczną? Powodów z pewnością jest kilka, a jednym z nich mogą być zakorzenione w Polakach stereotypy – "bo starszej pani czy panu nie wypada".

Kluby fitness oblegane są przez młodych ludzi, rzadkością są nawet osoby po 50 roku życia. Seniorzy borykają się z wieloma schorzeniami – ból stawów, kolan, pleców. Do tego dochodzi element uprzedzenia i obawa, że w zderzeniu z zapalonymi 20-30-latkami nie poradzą sobie z najprostszymi ćwiczeniami.

Brakuje im wsparcia. W tym przypadku kluczową rolę do odegrania mają kluby fitness, trenerzy, ale również najbliżsi, którzy efektywnie zmobilizują seniora do podjęcia aktywności fizycznej.

3. Wystarczy odpowiednie narzędzie

Teraz Seniorom będzie łatwiej. Benefit Systems uruchomił darmowy, pilotażowy program MultiSport Senior, mający aktywizować osoby po 60 roku życia. Program ma na celu mobilizację do działania oraz zachęcenie do wszelkich aktywności ruchowych stale powiększającej się grupy seniorów.

- Zdrowy tryb życia jest ważny w każdym wieku, a u seniorów jest jednym z najważniejszych czynników wpływających pozytywnie na ich zdrowie psychofizyczne. Program MultiSport Senior ma wspierać osoby starsze w podejmowaniu aktywności fizycznej pod okiem trenerów i fizjoterapeutów. I co dla nas ważne – obalać stereotypy, że sport jest tylko dla młodych – mówi Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems.

Program MultiSport Senior prowadzony jest na terenie Warszawy i Krakowa. W ramach programu w wybranych obiektach można uczestniczyć w dedykowanych zajęciach fitness, warsztatach nauki tańca, zajęciach z zakresu ćwiczenia pamięci, spotkaniach z fizjoterapeutą oraz korzystać z basenów i grot solnych. Warto się spieszyć, bo pilotaż potrwa tylko do czerwca 2018 roku.

Jak dołączyć do programu MultiSport Senior? Darmową kartę można zamówić za pośrednictwem osoby posiadającej aktywną kartę MultiSport Plus, MultiSport Classic lub MultiActive typu Pracownik. Więcej informacji o MultiSport Senior na www.multisportsenior.pl

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza