Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Arkadiusz Milik opuścił już z klinikę Villa Stuart po poniedziałkowej operacji

W poniedziałek w klinice Villa Stuart w Rzymie Arkadiusz Milik przeszedł operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Dziś poinformowano, że wyszedł on już z kliniki po udanej operacji.

Arkadiusz Milik opuścił klinikę Villa Stuart po udanej operacji
Arkadiusz Milik opuścił klinikę Villa Stuart po udanej operacji (AKPA)

Włoski klub piłkarski Napoli poinformował tuż po zabiegu, że operacja zakończyła się "pełnym sukcesem". Arkadiusz Milik pozostał na planowanej trzydniowej obserwacji w klinice i w czwartek przed południem wypisano go do domu.

Po wyjściu z kliniki reprezentant Polski powiedział do czekających na niego dziennikarzy jedynie: „wszystko jest w porządku”.

ZOBACZ TAKŻE:

Do kontuzji 22-latka doszło w pierwszej połowie meczu drugiej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 z Danią (3:2). Operację wykonał ceniony prof. Pier Paolo Mariani.

Po przeprowadzonym zabiegu chirurg zapewnił, że przy odrobinie szczęścia Milik wróci na boisko po czterech miesiącach. Jednak lekarz klubu Napoli, Alfonso De Nicola powiedział, że nie jest wykluczone, że stan zdrowia Milika pozwoli mu na rozpoczęcie pierwszych treningów już w styczniu.

Zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego to zazwyczaj drugi etap leczenia po artroskopii, która ma na celu dokładne zdiagnozowanie uszkodzeń, usunięcie wszelkich fragmentów blokujących zerwane więzadła oraz leczenie współistniejących urazów. W niektórych przypadkach rekonstrukcja może zostać przeprowadzona jednoetapowo (bez wykonywania artroskopii).

Uszkodzenie tego typu jest bardzo poważnym schorzeniem stawu kolanowego, które może prowadzić do poważnych zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu tego stawu i najczęściej objawia się niestabilnością kolana.

Może się objawiać w różny sposób i powodować obniżenie komfortu życia oraz brak możliwości uprawiania sportu. Może się również stać podłożem chondromalacji (rozmiękania chrząstki stawowej), doprowadzić do uszkodzenia łąkotek lub nawracających wysięków objawiających się obrzękiem stawu kolanowego.

Arkadiusz Milik bardzo dobrze rozpoczął obecny sezon w Napoli. Kontuzja przerwała jednak jego dobrą passę w klubie. W pierwszych dziewięciu występach zdobył dla swojej drużyny siedem bramek, zaliczył jedną asystę i był najbardziej efektywnym zawodnikiem w drużynie Maurizio Sarriego.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza