Trwa ładowanie...

Antoni Królikowski zdobył się na szczere wyznanie. Aktor choruje na nieuleczalną chorobę

W ostatnim czasie paparazzi przyłapali Antka Królikowskiego w drodze do jednego z warszawskich szpitali. Wszyscy zastanawiali się wtedy, co może dolegać aktorowi. W programie ''Przez Atlantyk" wyznał, że cierpi na nieuleczalną chorobę.

spis treści

1. Na co choruje Antek Królikowski?

Antoni Królikowski w ostatnim czasie dostarcza nam wiele emocji. Tuż po hucznym ślubie z modelką i aktorką Joanną Opozdą i narodzinach ich syna Vincenta, media obiegła informacja o rozstaniu małżonków, do którego miał doprowadzić romans Królikowskiego z sąsiadką swojej żony. Potem aktor ogłosił, że organizuje walkę MMA sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. Wycofał się jednak szybko z tego pomysłu i zapowiedział, że musi zadbać o zdrowie. Wielu z nas zastanawiało się, co może dolegać aktorowi. Teraz w programie "Przez Atlantyk" Królikowski przyznał, że cierpi na nieuleczalną chorobę. W 2016 roku dowiedział się, że ma stwardnienie rozsiane.

- Wszystko zaczęło się od tego, że w 2016 r. zostałem zaproszony do udziału w programie rozrywkowym i nagle na scenie, coś wyszło gdzieś z trzewi, przez gardło i do mózgu. Nagle miałem paraliż całej lewej strony twarzy. 6 grudnia, na Mikołaja dostałem taki "prezent" w postaci diagnozy – opowiedział w szczerym wyznaniu aktor.

Przed kamerami Królikowski zdradził więcej szczegółów na temat życia z chorobą. Wiadomo, że jest w trakcie terapii, która hamuje rozwój choroby, dlatego co miesiąc musi stawiać się w szpitalu. Ogniska zapalne u aktora rozwinęły się w głowie, ale leki je wygaszają.

- Od lat ludzie mówią: widać, że naćpany albo pijany. To bywa mega denerwujące. Jeśli los tak chciał, to mam poczucie, że jednak jestem winien światu, żeby pokazać, że mimo choroby można żyć, mieć syna i spełniać się zawodowo – przyznał.

W chorobie wspiera go mama, Małgorzata Królikowska, która krótko po wyznaniu syna, opublikowała na Instagramie post: "Przepłyniesz nie tylko Atlantyk synu" - napisała.

2. Co to jest stwardnienie rozsiane?

Stwardnienie rozsiane to choroba ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzująca się okresami remisji i nawrotów. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nią ok. 40 tys. osób. SM rozwija się najczęściej u osób młodych, przypadki choroby w grupie wiekowej powyżej 50 lat zdarzają się rzadko. Mimo postępu medycyny, dokładne przyczyny rozwoju stwardnienia rozsianego nie są znane. Do pierwszych objawów SM możemy zaliczyć zmęczenie, depresję, stany lękowe, drętwienie i mrowienie w nogach, problemy z pęcherzem moczowym, osłabienie oraz zaburzenia widzenia. Na chorobę znacznie częściej cierpią kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Antoni Królikowski ma stwardnienie rozsiane
Antoni Królikowski ma stwardnienie rozsiane (Instagram)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza