Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Alkohol powoduje demencję. Uszkadza mózg i przyśpiesza starzenie (WIDEO)

Zobacz film: "Alkohol powoduje demencję"

Nie ma leku mogącego zatrzymać demencję, ale można zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Jednym ze sposobów jest ograniczenie alkoholu. Zobacz wideo i dowiedz się, jaka dawka jest wyjątkowo szkodliwa dla naszego mózgu.

Ogranicz alkohol, powoduje demencję. Demencja jest obniżeniem sprawności umysłowej, powstającej w wyniku uszkodzenia mózgu.

Mimo, że przeważnie dotyka osób starszych może rozwijać się przed 60. rokiem życia. Nie ma leku mogącego zatrzymać demencję, ale można zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia.

Jednym z nich jest ograniczenie alkoholu. Specjaliści z Alzheimer`s Society twierdzą, że nie należy spożywać więcej niż 14 jednostek alkoholu tygodniowo.

Przykładowo: butelka czerwonego wina o pojemności 750 ml to dziesięć jednostek. Kufel piwa zawiera dwie jednostki alkoholu. 25 ml wódki lub 50 ml sherry to odpowiednik jednej jednostki.

Eksperci radzą, żeby rozłożyć ilość wypijanego alkoholu na co najmniej trzy dni. Jeśli wypijasz więcej niż to zalecane, znacząco zwiększasz ryzyko uszkodzenia mózgu spowodowanego alkoholem.

Naukowcy z National Health Medical Research Council potwierdzają te zalecenia. Według nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety nie powinni spożywać więcej niż dwie jednostki alkoholu dziennie.

W czasopiśmie "The Lancet Public Health" czytamy, że zaburzenia związane z piciem alkoholu są głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia wszystkich rodzajów demencji, zwłaszcza tej rozpoczynającej się w młodszym wieku. Jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem, powinniśmy ograniczyć spożywanie alkoholu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza