Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych

Serwis abczdrowie.pl nawiązał współpracę z Fundacją Onkologiczną Osób Młodych – Alivia. Fundacja działa od kwietnia 2010 roku. Wszystkie osoby pracujące w Fundacji miały styczność z chorobą nowotworową. Pomysłodawcą i założycielem Fundacji jest Bartosz Poliński. U jego młodszej siostry Agaty w wieku 28 lat wykryto zaawansowaną postać raka. Rodzeństwo postanowiło zebrać grupę osób i nieść pomoc tym, którzy borykają się z nowotworami.

Zobacz film: "Nadekspresja HER2"

spis treści

1. Cele fundacji

Rola kampanii społecznych w profilaktyce przeciwnowotworowej
Rola kampanii społecznych w profilaktyce przeciwnowotworowej

W profilaktyce przeciwnowotworowej bardzo istotną rolę ma uświadamianie społeczeństwa. Jak wyglądają

zobacz galerię

Główne cele Fundacji Alivia i serwisu abczdrowie.pl są podobne, zakładają, między innymi, edukowanie pacjentów. Alivia chce dostarczyć najnowsze informacje o postępach w onkologii do jak najszerszej grupy odbiorczej, wierząc, że edukacja w tym temacie polepszy jakość zarówno życia osoby borykającej się z chorobą nowotworową, jak i usprawni proces leczenia. Serwis abczdrowie.pl podjął się wsparcia Fundacji Alivia w zakresie medialnym i zachęca wszystkich Czytelników do zapoznania się z jej działalnością.

Fundacja Alivia szerzy wiedzę na temat występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Namawia także do przyjęcia aktywnej postawy wobec choroby nowotworowej i jak najszybsze rozpoczęcie jej leczenia. Ważne jest zdobywanie przez chorych i ich bliskich jak największej ilości danych na temat konkretnego rodzaju nowotworu oraz podejmowania decyzji dotyczących leczenia i pozostawania cały czas w kontakcie z lekarzem. Podpowiada również to, w jaki sposób dotrzeć do informacji na temat nowoczesnych metod leczenia oraz publikuje w języku polskim artykuły lekarzy onkologów z całego świata. Wszystko to można przeczytać na stronie www.alivia.org.pl i na portalu społecznościowym Facebook.

2. Pomoc potrzebującym

W specjalnych sytuacjach fundacja pomaga zbierać środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane przez NFZ. Zbiórkę funduszy odbywa się do Skarbonek, które Alivia zakłada dla potrzebujących.

Osoby zaangażowane w projekt Fundacji dzielą się swoim doświadczeniem i wspierają chorych oraz ich bliskich. Ponadto cały czas poszukują wolontariuszy do działania na rzecz walki z rakiem. Marzeniem fundacji jest zgromadzenie tylu osób, by utworzyć społeczny ruch wzajemnego wsparcia i aktywności profilaktycznych.

Alivia ma szansę stać się ważnym partnerem reprezentującym interesy osób chorych w kręgach polskiej onkologii, administracji publicznej oraz mediach. Zachęcamy do wsparcia Alivii i wspólnego podjęcia walki z nowotworem!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza