Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Akcja #TheTurningPointInCancerFight i rewolucyjna metoda diagnozowania raka

Najskuteczniejszym sposobem walki z rakiem jest jego profilaktyka. Odpowiedni sposób odżywiania, aktywność fizyczna, czy brak nałogów, są właśnie jej elementem. W profilaktykę nowotworową wpisują się także badania, dzięki którym możliwe staje się wykrycie raka we wczesnym stadium.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

1. Akcja: "Punkt zwrotny w walce z rakiem"

Z tego powodu firma Modern Cancer Diagnostics postanowiła ułatwić wszystkim dostęp do badań profilaktycznych i 4 października wystartowała z wydarzeniem #TheTurningPointInCancerFight. Ideą tej akcji jest upowszechnienie informacji na temat możliwości skorzystania z badań, dzięki 

którym szanse na wygranie z nowotworem stają o wiele większe.

Profilaktyka raka jest bardzo ważna, dostęp do informacji nt. badań w jednym miejscu stał się możliwy dzięki tej akcji
Profilaktyka raka jest bardzo ważna, dostęp do informacji nt. badań w jednym miejscu stał się możliwy dzięki tej akcji (Facebook)

2. Innowacyjna metoda diagnozowania raka w Polsce

Aktualnie w walce z rakiem dokonuje się przełom, ponieważ w Polsce zaczęła być dostępna innowacyjna metoda służąca jego wykryciu - badanie CNI. Podobnie jak w przypadku testu HIV, wyłapuje ona nadwyżki lub niedobory fragmentów DNA pochodzących z komórek rakowych i dokonuje pomiaru 

"ilości raka we krwi". Test opracowała firma Chronix Biomedical. Dzięki temu możliwe staje się diagnozowanie we wczesnym stadium i jest też szansą na monitorowanie postępu leczenia.

Wszelkie informacje na temat akcji #TheTurningPointInCancerFight dostępne są pod adresami:

  • Facebook:
  • Twitter:
  • YouTube:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza