Trwa ładowanie...

Leczenie impotencji akupunkturą

Zaburzenia erekcji to dla mężczyzn niezwykle wstydliwy problem. Impotencja to coś, do czego trudno się przyznać i o czym trudno rozmawiać. Przyczyny impotencji mogą być natury fizycznej bądź psychologicznej, lub wynikać z czynników związanych z obydwoma podłożami. Na szczęście istnieje wiele różnych metod leczenia impotencji i często nie ma konieczności stosowania środków farmakologicznych. Znana jest zależność między stosowaniem akupunktury a impotencją. Leczenie akupunkturą stanowi bezpieczną alternatywę dla preparatów na zaburzenia erekcji.

spis treści

1. Akupunktura a impotencja

Akupunktura opiera się na twierdzeniu, że w naszym ciele od głowy do stóp przebiega 14 linii energetycznych. Problemy zdrowotne, w tym problemy z erekcją, następują, gdy wzdłuż tych linii dochodzi do zaburzenia równowagi. Akupunktura polega na umieszczaniu w skórze igieł, które mają pomóc regulować przepływ energii, tym samym lecząc dolegliwość. W przypadku impotencji, igły umieszczane są w kończynach, wokół pleców i brzucha. W miarę jak przepływ energii wraca na właściwą ścieżkę, zaburzenia erekcji powinny ustępować.

Zobacz film: "Alkohol i seks"

2. Skuteczność akupunktury w leczeniu impotencji

W szpitalu w Wiedniu przeprowadzono badanie, w którym uczestniczyło 13 mężczyzn poddanych leczeniu akupunkturą. Wszyscy oni cierpieli na impotencję. W wyniku zabiegów akupunktury 8 z nich stwierdziło, że zostali całkowicie wyleczeni i nie wymagają dodatkowej terapii. Dodatkowo 1/3 pacjentów zauważyła poprawę, chociaż uznali, że potrzebują dodatkowej pomocy, jak na przykład stosowania środków na wzmocnienie potencji. Należy jednak pamiętać, że skuteczność akupunktury w dużej mierze zależy od przyczyn choroby. Ta forma terapii bardziej sprawdza się w przypadku impotencji o podłożu psychologicznym gdyż zabiegi akupunktury często pomagają w łagodzeniu objawów stresu i niepokoju.

3. Inne naturalne metody leczenia impotencji

Akupunktura to nie jedyny naturalny sposób na potencję. Aby poradzić sobie z problemem, bardzo często wystarczy zmiana stylu życia. Zaburzeniom erekcji sprzyja nadużywanie alkoholu i narkotyków, niezdrowy tryb życia oraz nadwaga. Wyeliminowanie tych czynników może przynieść korzystne efekty w leczeniu impotencji.

Akupunktura jest naturalną i bezpieczną metodą leczenia impotencji. Zanim się jednak na nią zdecydujemy, ważne jest zrozumienie przyczyn naszych dolegliwości. Jeżeli problem jest natury fizycznej, być może leczeniu akupunkturą powinno towarzyszyć przyjmowanie środków farmakologicznych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Leczenie impotencji u urologa
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza