Trwa ładowanie...

Akcja "Farmaceuta też człowiek"

26 kwietnia 2013 roku w Sosnowcu po raz drugi odbyła się akcja prozdrowotna „Farmaceuta też człowiek”, organizowana przez członków Młodej Farmacji Sosnowiec. Inicjatywa miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na trzy groźne choroby cywilizacyjne: nadciśnienie tętnicze, cukrzycę oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz ich profilaktykę. W ramach akcji przeprowadzane były pomiary ciśnienia, stężenia glukozy we krwi oraz tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Akcję, której opiekunem był dr n farm. Paweł Olczyk z Katedry i Zakładu Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej, wsparła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu oraz Medycyna Praktyczna. Patronat medialny nad inicjatywą objęli: Telewizja Silesia, abcZdrowie.pl, Medycyna Praktyczna, Tak dla Zdrowia, InSilesia oraz mojacukrzyca.org.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza