Trwa ładowanie...

Afrykańskie mango – charakterystyka, właściwości, popularność, badania, skutki uboczne

Afrykańskie mango od wielu stuleci jest uznawane w Afryce za wysokoenergetyczne pożywienie. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są preparaty z ekstraktem z pestek afrykańskiego mango, które mają mieć właściwości odchudzające. Jak działa afrykańskie mango? Czy warto po nie sięgać?

Zobacz film: "Kosmiczny owoc niebawem na naszych stołach? To możliwe"

spis treści

1. Charakterystyka afrykańskiego mango

Afrykańskie mango można spotkać także pod takimi nazwami jak: african mango, dzikie mango, dika, ogbono. Afrykańskie mango rośnie w tropikalnych lasach. Jest to wiecznie zielona roślina, która dorasta nawet do 40 m. Wydaje jadalne owoce mango. Wytwarza się z nich galaretki i dżemy oraz oczywiście można jadać je na surowo. Nasiona afrykańskiego mango można jadać na surowo, grillować, dodawać do zup jako zagęstnik (w formie sproszkowanej).

Preparaty z afrykańskiego mango wytwarza się właśnie z pestek mango. Nazywane są one każe orzechami mango.

2. Właściwości afrykańskiego mango

Suplementy diety z afrykańskim mango według producentów mają niesamowite właściwości. Usprawniają pracę przewodu pokarmowego, stabilizują poziom glukozy we krwi, podnoszą poziom energii oraz obniżają cholesterol. Suplementy diety z afrykańskim mango mają także hamować apetyt i pomagać usuwać z organizmu toksyny.

Właściwości afrykańskiego mango to także zdolność do spalania tkanki tłuszczowej. Bo właśnie o odchudzanie tutaj chodzi. Według producentów preparatów z afrykańskim mango spożywanie samych tabletek powoduje chudnięcie.

Cena afrykańskiego mango jest bardzo różna. Można zakupić 60 tabletek już za 40 zł. Na różnych stronach internetowych można znaleźć podobne preparaty nawet za 150 zł za 60 tabletek.

3. Tabletki z afrykańską odmianą mango

Afrykańskie mango jest zdecydowanie na topie w Stanach Zjednoczonych. Tabletki z afrykańskim mango zdecydowanie są tam numerem 1. Dlaczego są tak popularne? Głównie za zaprawą dr Mehmata Oza, który prowadzi talk show „The DR. OZ Show”. Wypróbował on na sobie preparat z afrykańskim mango i schudł ok. 3 kg w pierwszym miesiącu bez jakichkolwiek ćwiczeń i diet. Ponieważ jest to bardzo popularne show w Stanach Zjednoczonych o produkcie jakim jest suplement z afrykańskim mango zrobiło się głośno.

4. W czym pomaga wyciąg z tego owocu?

Nad afrykańskim mango prowadzono badania między innymi w Kamerunie. Naukowcy z University of Yaounde opublikowali w piśmie „Lipids in Health and Disease” badania, które potwierdzają, że wyciąg z afrykańskiego mango może pomóc w utracie wagi. Część osób przyjmowała tabletki z afrykańskim mango inne z placebo. Obserwacje jakie zanotowano to owszem spadek wagi, ale też spadek całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, trójglicerydów oraz wzrost cholesterolu HDL.

W ponowych badaniach ten sam zespół zaobserwował także poprawę procesów metabolicznych, normalizację poziomu glukozy we krwi, redukcję tkanki tłuszczowej. Wnioski jakie płyną z tych mówią o tym, że preparaty z afrykańskim mango mogą wpłynąć na walkę z epidemią otyłości, a także z hiperlipidemią czy insulinoodpornością.

5. Skutki uboczne po spożyciu afrykańskiego mango

W procesach badawczych nad afrykańskim mango zaobserwowano działania niepożądane. Skutki uboczne afrykańskiego mango to: ból głowy, migrena, nadmierne pobudzenie, problemy ze snem, bezsenność, wzdęcia i biegunki.

Afrykańskie mango zawiera bardzo dużą ilość błonnika pokarmowego, co może prowadzić do złego wchłaniania składników odżywczych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza