Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Afrodyzjaki w kuchni

Bardzo często romantyczna kolacja w domu przy świecach lub w ulubionej restauracji jest wstępem do seksu. Wspólny uroczysty posiłek to moment, w którym partnerzy mają czas skupić uwagę tylko na sobie. Odpowiednia atmosfera oraz przyjemność, jaką daje jedzenie, jest zapowiedzią jeszcze większej przyjemności, jaką kochankowie dostarczą sobie w łóżku. Po gorącej nocy warto zasnąć nago w ramionach partnera - to zbliży was do siebie jeszcze bardziej.

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

Jedzenie przed seksem

Oczywiście jeśli planujecie kochać się ze sobą całą noc, warto wcześniej coś zjeść, bo inaczej nie starczy energii. Pamiętajcie jednak, że z jedzeniem nie należy przesadzać. Ciężkostrawny i tłusty posiłek może spowodować ociężałość i senność, a więc odebrać wam siły i chęć na seks. Jeśli zjecie za dużo, może okazać się, że w pewnym momencie któremuś z was może zrobić się niedobrze, szczególnie jeśli lubicie dynamiczny seks. Pamiętajcie także, żeby nie przesadzać z alkoholem. Oczywiście tradycyjny kieliszek wina do kolacji nie powinien zaszkodzić. Należy jednak bardzo uważać, gdyż alkohol, nawet w niedużych ilościach, ma działanie zobojętniające, to znaczy często bywa przyczyną niespodziewanej impotencji.

1. Zabawa z jedzeniem

W czasach rzymskich i greckich miłość i seks były ze sobą blisko związane. Podczas przyjęć mężczyźni i kobiety, leżąc wspólnie na leżakach, karmili się nawzajem różnymi potrawami. Także obecnie wiele osób uwielbia zabawy z jedzeniem. Czekolada, lody, owoce zjadane wprost z ciała partnera mogą stanowić silnie podniecający bodziec dla obojgu kochanków. A jeśli nie lubicie w swojej sypialni robić bałaganu, po prostu zjedzcie kolację nago. To też świetny punkt wyjścia do gorącego seksu.

2. Działanie afrodyzjaków

Istnieją różne, nie wszystkie naukowo dowiedzione opinie o rzekomym działaniu różnego rodzaju potraw na nasze seksualne pobudzenie i sprawność. Z pewnością jeśli mocno uwierzysz w ich skuteczność, to na pewno zadziałają. Jednak zazwyczaj trudno jest ocenić wpływ zjadanych potraw na poziom naszego podniecenia, gdyż działanie innych bodźców, takich jak atmosfera spotkania, zapach czy dotyk partnera, zazwyczaj jest znacznie silniejsze. Pamiętajmy przy tym, że żaden najlepszy afrodyzjak nie pomoże w sytuacji, gdy nie jest to właściwa pora, czas lub osoba.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza