Trwa ładowanie...

Przyczyną bezpłodności Hitlera było wnętrostwo

To już nie tylko plotki i spekulacje krążące wśród historyków. Jak wynika z odkrytej właśnie dokumentacji medycznej, Adolf Hitler nie miał jednego jądra. Dotąd przypuszczano, że mógł stracić je jeszcze w czasie I wojny światowej, podczas Bitwy pod Sommą. Dziś wiadomo, że przywódca III Rzeszy Niemieckiej cierpiał na wnętrostwo. To prawdopodobnie dlatego Hitler nigdy nie doczekał się potomstwa.

Zobacz film: "Główne osiągnięcia polskiej transplantologii"

spis treści

1. Fakty o Hitlerze, o których dotąd nie mieliśmy pojęcia

Od lat spekulowano o tym, że przywódca III Rzeszy miał tylko jedno jądro. Jeszcze podczas II wojny światowej Brytyjczycy śpiewali prześmiewczą piosenkę "Hitler has only got one ball" ("Hitler ma tylko jedno jądro"). Dotąd historycy traktowali te doniesienia jako propagandę, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy. Niedawno odnaleziono dokument datowany na 1923 rok, w którym diagnoza medyczna niemieckiego przywódcy potwierdza te doniesienia. Hitler cierpiał na prawostronne wnętrostwo. Na czym polega ta przypadłość?

W czasie życia płodowego jądra u chłopca zstępują z jamy brzusznej do moszny. Zdarza się, że proces ten następuje dopiero po urodzeniu, maksymalnie do 3. miesiąca życia noworodka. Sytuacja, w której jądra nie zstępują prawidłowo do miejsca docelowego to właśnie wnętrostwo. Rocznie przypadłość tą diagnozuje się u kilku tysięcy chłopców. Nieleczona może prowadzić do nowotworu jądra lub bezpłodności.

Już wcześniej doniesienia historyków podawały, że niemiecki przywódca doznał urazu podczas I wojny światowej, w bitwie pod Sommą, w której został ranny.

Teraz, jak podaje brytyjski „The Guardian”, okazało się, że Hitler od urodzenia nie miał jądra.

Niemiecki historyk oraz szef Archiwum Państwowego w Norymberdze, prof. dr Peter Fleischmann, odkrył dokument sporządzony 12 listopada 1923 roku, w twierdzy w Landsbergu, w której niemiecki przywódca przebywał po aresztowaniu (został zatrzymany za udział w puczu przeciwko władzy państwowej).

Tamtejszy medyk, dr Josef Brinsteiner, opisał Adolfa Hitlera jako „artystę, ostatnio pisarza, zdrowego, o mocnej budowie, ważącego 78 kilogramów”. W kolejnym zdaniu notatki medycznej z księgi przyjęć, jest mowa o nierozwiniętym prawym jądrze niemieckiego przywódcy. Jak podał dr Brinsteiner, oprócz tej przypadłości Hitler cieszył się dobrym zdrowiem.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza