Trwa ładowanie...

ACC Optima - skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania

ACC Optima to tabletki musujące, które ułatwiają odkrztuszanie w chorobach układu oddechowego. ACC Optima to preparat, który można kupić w każdej aptece bez recepty. Jest lekiem, który stosowany jest w medycynie rodzinnej i przy chorobach płuc. W jednym opakowaniu preparatu ACC Optima zawarte jest 10 sztuk tabletek musujących.

spis treści

1. Skład ACC Optima

ACC Optima to preparat dotępny bez recepty, który mozna stosować w leczeniu pomocniczym chorób układu oddechowego. Substancja czynna zawarta w ACC Optima to acetylocysteina, która zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość i powoduje upłynnienie zalęgającej wydzieliny oraz ułatwia jej transport (poprawia czynność nabłonka oddechowego. Dzięki temu ACC Optima wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych oraz ułatwia odksztuszanie wydzieliny.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak rozpoznać grypę?"

2. Wskazania do stosowania ACC Optima

Preparat ACC Optima stosowany jest u pacjentów z zapaleniem oskrzeli oraz przeziębieniem. ACC Optima stosowany jest jako lek ułatwiający odksztuszanie wydzieliny.

Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie
Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie [8 zdjęć]

Okazuje się, że babcine metody na przeziębienie są całkiem skuteczne. Czasami wystarczy rosół i płukanie

zobacz galerię

3. Przeciwsskazania do stosowania preparatu

Nawet jesli istnieją wskazania do stosowania preparatu ACC Optima to nie wszystkie osoby będą mogły go zażywać. Przeciwwskazaniem do stosowania ACC Optima jest uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku a także preparatu nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. ACC Optima nie mogą stosować także osoby z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ostrym stanem astmatycznym. Osoby ze zmniejszoną zdolnością odksztuszania wydzieliny oraz dzieci i młodzież, które nie ukończył 14 roku życia również nie mogą stosować ACC Optima.

4. Dawkowanie leku

ACC Optima to preparat, który występuje w postaci tabletek musujących. Zaleca się aby osoby po 14 roku życia oraz osoby dorosłe zażywały 600 mg 1 raz na dobę. ACC Optima najlepiej jest przyjmować po posiłku. Tabletkę musującą należy rozpuścić w około pół litra wody i wypić. Nie należy zażywać preparatu przed snem, najlepiej jest aby ostatnia dawka ACC Optima została przyjęta około 4 godziny przed snem. Nie należy stosować go dłużej niż 4 lub 5 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustępują, należy udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyny.

Zobacz także:

5. Skutki uboczne ACC Optima

Skutki uboczne po stosowaniu ACC Optima występują dość rzadko. Do najczęściej występujących skutków ubocznych zalicza się: ból głowy i gorączka. Zdarzają się także czasem reakcje alergiczne takie jak: świąd, pokrzywka, wyprysk, wysypka, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, tachykardia i niedociśnienie tętnicze. Kolejnymi pojawiającymi się skutkami ubocznymi są: szumy uszne, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga i nudności.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza