Trwa ładowanie...

91-letnia gimnastyczka zawstydza swoją sprawnością! Jest w księdze Guinnessa! [VIDEO]

Najstarsza gimnastyczka na świecie ma 91 lat i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Johanna Quaas parę lat temu wzięła udział w zawodach gimnastycznych. Musiała przystąpić do grupy wiekowej 70-75 lat, ponieważ nie przewidywano udziału jeszcze starszych osób. Od tamtej pory jej popularność ciągle rośnie.

Kto z nas potrafi utrzymać swoje ciało w powietrzu przez dłuższą chwilę, podpierając się tylko rękami? Kto zrobi szpagat lub salto? Zapewne dla wielu będzie to ''delikatny'' problem, jednak nie dla 91-letniej Johanny Quaas. Zapisana w księdze Guinnessa gimnastyczka, potrafi nie tylko to, ale i znacznie więcej.

Zobacz także:

Zobacz film: "Dlaczego boli nas kręgosłup?"

Nazywa się naprawdę Johanna Geiβler i pochodzi z Hohenmölsen w Niemczech. Urodziła się w 1925 roku. Gimnastykę zaczęła uprawiać jeszcze w dzieciństwie i od tamtej pory ciągle trenuje i startuje w zawodach. Nie przeszkadza jej w tym zaawansowany wiek. Sprawnością fizyczną nie tylko dorównuje, ale i przewyższa niejedną młodą dziewczynę.

Johanna Quaas
Johanna Quaas (youtube.com , silverfit.org.uk)

Na poniższym wideo widać tylko część możliwości doświadczonej gimnastyczki. Oprócz niej prezentowana jest inna sportsmenka – Sharran Alexander z Wielkiej Brytanii. Kobieta jest zapisana w księdze Guinnessa, jako najcięższa kobieta uprawiająca sport. Trenuje ona zapasy sumo, a jej waga wynosi ponad 200 kg!

Zapraszamy do udziału w sondzie! ⬇

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

91-letnia gimnastyczka zawstydza swoją sprawnością! Jest w księdze Guinnessa! [VIDEO]
91-letnia gimnastyczka zawstydza swoją sprawnością! Jest w księdze Guinnessa! [VIDEO]
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza