Trwa ładowanie...

80 proc. ciała niemowlęcia pokrywa znamię. Ksiądz odmówił chrztu

Ksiądz nie chciał ochrzcić dziecka, ponieważ uważał, że wielkie znamię na jego ciele może być zaraźliwe, a inni wierni nie będą chcieli uczestniczyć w ceremonii chrztu. Matka półrocznej dziewczynki nie kryje oburzenia.

1. Brat dziewczynki: "Vikę pocałowało słońce"

Vika Khvostantseva urodziła się sześć miesięcy temu w południowo-środkowej Rosji, w miejscowości Kurgan. Położna, wycierając dziewczynkę po porodzie myślała, że jest pobrudzona. Tymczasem okazało się, że 80 proc. małego ciałka pokrywają ciemne znamiona.

Matka dziecka chciała je ochrzcić, ale ksiądz odmówił ceremonii
Matka dziecka chciała je ochrzcić, ale ksiądz odmówił ceremonii (Facebook)

Zobacz film: "Nowa, skuteczniejsza terapia dla chorych na czerniaka"

Niemowlę cały czas jest pod obserwacją lekarzy, ponieważ ze zmian malenocytowych jakie u niej zdiagnozowano, może rozwinąć się czerniak. Znamiona są umiejscowione są na tułowiu, twarzy, ramionach i nóżkach dziecka. Z reguły jest tak, że im większy obszar ciała pokrywają, tym ryzyko zezłośliwienia jest większe, dlatego rodzina walczy o życie Viki i zbiera pieniądze na jej leczenie.

2. Znamiona melanocytowe mogą przekształcić się w czerniaka

Tymczasem mama dziewczynki 22-letnia Maria Khvostantseva postanowiła ją ochrzcić. Jakież było jej zdziwienie, kiedy prawosławny ksiądz odmówił ceremonii. Tłumaczył, że obawia się, że znamię Viki jest zaraźliwe i wierni mogą tego nie zrozumieć.

Ksiądz odmówił chrztu
Ksiądz odmówił chrztu (iStock)

W ceremonii chrztu uczestniczy zazwyczaj kilka rodzin, więc ksiądz obawiał się, że inni rodzice odmówią uczestnictwa ze względu na obecność jej dziecka.

Kobieta oskarża księdza. Twierdzi, że przez jego zachowanie jest teraz atakowana, a wiele obcych osób namawia ją do uśmiercenia dziecka. Khvostantseva przyznała, że stara się ze wszystkich swoich sił chronić córeczkę przed wytykaniem palcami.

3. Ostra reakcja kościoła prawosławnego

Na szczęście na te doniesienia lokalnych mediów ostro zareagował Michaił Nasonow, rzecznik kościoła prawosławnego. Zapewnił o tym, że zostanie przeprowadzone wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie, a konsekwencje wobec duchownego zostaną wyciągnięte.

Potępił też zachowanie księdza i obiecał, że ceremonia chrzcin Viki odbędzie się bez zakłóceń, kiedy tylko matka będzie chciała ją zorganizować.

Znamię melanocytowe może dać początek nowotworowi skóry
Znamię melanocytowe może dać początek nowotworowi skóry (Facebook)

Dodajmy, że bardzo ważna dla dalszego leczenia jest ocena znamion melanocytowych pod kątem ryzyka przeobrażenia w raka skóry, a służy do tego dermatoskopia oraz badania histopatologiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik?Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza