Trwa ładowanie...

8 objawów raka jelita grubego. Sprawdź, czy znasz wszystkie (WIDEO)

Zobacz film: "8 objawów raka jelita grubego"

Rak okrężnicy jest jednym z najbardziej niebezpiecznych typów raka. Pojawia się w konsekwencji rozwoju polipów na ścianach jelita grubego. Niestety, bez odpowiednich badań, bardzo trudno go wcześnie wykryć.

Zobacz, na co zwracać uwagę. Rak okrężnicy jest jednym z najbardziej niebezpiecznych typów raka. Pojawia się w konsekwencji rozwoju polipów na ścianach jelita grubego. Niestety, bez odpowiednich badań, bardzo trudno go wcześnie wykryć.

Zobacz, na co zwracać uwagę. Trudności z regularnym wypróżnianiem mogą być konsekwencją braku błonnika w diecie. Mogą także być oznaką raka okrężnicy. Polipy w jelicie mogą utrudniać wydalanie. Przewlekła biegunka może pozbawić organizm składników odżywczych.

Łatwo można ją pomylić z grypą żołądkową. Zdarza się, że jest wczesnym objawem raka okrężnicy. Polipy w jelicie uniemożliwiają efektywne przetwarzanie resztek przez co organizm porozstawia je w postaci płynnej.

U zdrowego człowieka stolec ma regularny kształt. Gdy w jelicie pojawiają się polipy, może on być długi i wąski. Dyskomfort w jamie brzusznej może być efektem szybciej przemiany materii, ale może też świadczyć o chorobie.

Jeśli utrzymuje się długo może sugerować polipy. Zwróć na to uwagę, jeśli dodatkowo pojawia się ból. To znak ostrzegawczy poważnej choroby. Jeśli ją zauważysz, udaj się do lekarza. Obecność krwi w stolcu może świadczyć o odrywających się polipach.

Nagła u szybka utrata masy ciała oznacza problem. Jeśli dodatkowo pojawiają się silne bóle brzucha, może sugerować raka okrężnicy. Są pierwszym symptomem zespołu jelita drażliwego. Objawem raka może być ciągle zmęczenie.

Jest ono związane z obecnością polipów, które mogą się odrywać i krwawić. To z kolei może prowadzić do niedoboru żelaza, a w konsekwencji do anemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza