Trwa ładowanie...

W ciągu 90 dni miał aż 450 napadów. 8-letni Hubert jest niszczony przez padaczkę

Każdej doby 8-letni Hubert ma po kilka napadów padaczkowych. Są one tak częste i silne, że chłopiec nie może wówczas oddychać, ma luki w pamięci i odczuwa ogromny ból. Specjaliści są przekonani, że bez leczenia operacyjnego stan chłopca będzie się szybko pogarszał.

8-latek pochodzi z Brzozowa. Wszystko zaczęło się tuż po jego narodzinach, kiedy miał zaledwie 3 dni. Chłopiec doznał wówczas podwyściółkowego wylewu I stopnia. Wtedy u Huberta pojawiła się padaczka. Jej napady są coraz bardziej intensywne i częstsze - w ciągu 90 dni miał ich aż 540.

Zobacz także:

Zobacz film: "Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym"

Maria, mama Huberta, cztery lata temu zobaczyła swojego syna w prawdziwej agonii. Wchodząc wieczorem do pokoju Huberta, zauważyłaa jak syn cały drżał, miał otwarte oczy, ale nic nie widział. Padaczka niestety wróciła i to znacznie silniejsza i odporna na leki. Od tamtej pory chłopiec ma coraz silniejsze i częstsze ataki. Przez to Hubert wręcz cofa się w rozwoju. Istnieje jednak nadzieja.

Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać
Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać [5 zdjęć]

Nie bez przyczyny mówi się o nim: "nasz komputer pokładowy”. Odbiera, przetwarza i generuje bodźce.

zobacz galerię

Hubert przeszedł 7-dniowe badanie diagnostyczne w Schön Klinik w Vogtareuth pod Monachium. Specjalistom udało się zlokalizować ognisko padaczki. Uznali oni, że można je spokojnie usunąć operacyjnie i wtedy chłopiec będzie zdrowy. Niestety barierą są oczywiście fundusze. Taka operacja to koszt 30 tys. euro. Do tego mamy mało czasu, ponieważ stan Huberta w tym momencie jest już bardzo ciężki. Padaczka zaatakowała już drugą półkulę mózgu chłopca.

8-letni Hubert
8-letni Hubert (siepomaga.pl)

Los chłopca można odmienić. Trwa zbiórka funduszy na jego operację. Jak można mu pomóc?

Prosimy o udostępnienie tej informacji, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej akcji oraz o wsparcie finansowe. Można uczynić to na dwa sposoby:

  • dokonując wpłaty bezpośrednio na Fundację Siepomaga, ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań, nr konta 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 w tytule: 7250 Hubert Pelc darowizna

  • wysyłając sms o treści S7250 na numer 72365 (koszt 2,46 zł brutto, w tym VAT).

Pełna informacja o Hubercie oraz o akcji zbiorki pieniędzy na jego operację można zobaczyć tutaj

W imieniu rodziny oraz samego Huberta serdecznie dziękujemy za pomoc, za udostępnianie tej wiadomości oraz za wpłaty na leczenie chłopca.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza