Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

7 możliwych objawów guza mózgu. Na co zwrócić uwagę? (WIDEO)

Zobacz film: "Jakie objawy daje guz mózgu?"

Trudno jednoznacznie określić, jakie objawy daje nowotwór. Jeśli jednak będziemy świadomi, co oznaczają sygnały, które wysyła nam organizm, będziemy mieć większe szanse na pokonanie choroby. Obejrzyj wideo i dowiedz się, jakie są pierwsze symptomy guza mózgu.

Uznaje się, że nowotwór to choroba cywilizacyjna i co roku zmiany nowotworowe pojawiają się u wielu osób. Rak występuje w każdym wieku, bez względu na płeć i tryb życia. Przyczyny powstawania nowotworu nie są jednoznacznie określone. Rodzajów raka też jest wiele, niemalże każdy narząd może być zaatakowany przez tą chorobę.

Można wyróżnić na przykład guzy mózgu, nowotwory skóry czy rak piersi, to tylko niektóre z nich. Najbardziej niebezpieczny jest oczywiście nowotwór złośliwy, który grozi przerzutami do pozostałych części ciała i bywa odporny na chemioterapię. Często jest problem z diagnostyką raka, ponieważ objawy nie są jednoznaczne.

Obejrzyj wideo i sprawdź jakie niepozorne dolegliwości mogą oznaczać raka. Poznaj kilka przyczyn raka, które mogą cię zaskoczyć oraz 5 cichych zabójców nowotwory, które rozwijają się bezobjawowo. Istnieje wiele objawów nowotworów, które najczęściej ignorujesz, bo nie wiesz co mogą oznaczać. Zmień to i zapoznaj się z filmem.

Cały czas powstają nowe metody leczenia nowotworów, ale szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia zwiększa szybkie wykrycie zmian w ciele. Zbyt długie zwlekanie z wizytą u lekarza lub brak regularnych badań kontrolnych może skończyć się tragicznie. Nowotwór sam nie zniknie, a każdy dzień, tydzień i miesiąc umożliwia mi rozwój i rozsianie się po kolejnych, niezbędnych do życia narządach. Życie jest jedno i warto zadbać by trwało jak najdłużej.

Poznaj objawy innych chorób

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza