Trwa ładowanie...

5 powodów, przez które budzisz się w środku nocy (WIDEO)

Zobacz film: "5 powodów, przez które budzisz się w środku nocy"

Niespokojny sen, przerywany nagłymi przebudzeniami wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie w ciągu dnia. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy zdarza się kilka nocy z rzędu. W takiej sytuacji powinniśmy zastanowić się, skąd takie przebudzenia i jak można sobie z nimi poradzić. Doskonale znasz ten problem? Dowiedz się więcej!

Sen przerywany gorszy od braku snu, ponieważ zaburza prawidłowe przechodzenie w kolejne fazy snu. Wiele osób cierpi też na bezsenność i wciąż zastanawia się jak cieszyć się zdrowym snem. Istnieje co najmniej 10 powodów dlaczego należy się wysypiać.

Higiena snu jest bardzo ważna, kilka godzin nieprzerwanego odpoczynku sprawia, że w ciągu dnia jesteśmy pełni energii, możemy wypełniać codzienne obowiązki i nie potrzebujemy dużej ilości kawy czy herbaty. Ale jak cieszyć się zdrowym snem? Przede wszystkim warto zadbać o relaks przed snem.

Dobrym pomysłem jest poczytanie książki, posłuchanie muzyki lub obejrzenie ulubionego serialu, najlepiej komediowego lub obyczajowego. Dobre działanie wykazuje melatonina na sen, ponieważ czasami zwyczajnie brakuje jej w organizmie. Warto wypróbować też zioła na sen, a w ostateczności tabletki nasenne.

Zaburzenia snu można wyleczyć i na nowo cieszyć się prawidłowym odpoczynkiem. Sprzyja też temu zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Jak dużo snu naprawdę potrzebujemy? Włącz wideo i poznaj 10 powodów dlaczego należy się wysypiać oraz 10 sposobów na lepszy sen.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza