Trwa ładowanie...

5 poważnych chorób, które są często błędnie diagnozowane (WIDEO)

Zobacz film: "5 poważnych chorób, które są często błędnie diagnozowane"

Wiele różnych dolegliwości może mieć podobne objawy, przez co łatwo je pomylić. Niestety od tego może zależeć nawet życie. Jeżeli odczuwasz wymienione powyżej objawy, nie lekceważ ich. Mogą oznaczać dużo poważniejsze schorzenia, niż początkowo mogłoby się wydawać.

Pięć poważnych chorób, które są często błędnie zdiagnozowane. Silny ból głowy, zmęczenie lub ból brzucha to symptomy, które mogą wskazywać na różne choroby. Nawet specjalista, który nas bada może mieć problem z diagnozą. Oto przykłady chorób, których objawy mogą być mylone z innymi schorzeniami.

Skrócony oddech, walące serce i ból w klatce piersiowej to objawy charakterystyczne dla ataku paniki. Podobne symptomy ma jednak zatorowość płucna i przez to choroba ta bywa błędnie diagnozowana. Przy ataku paniki pojawia się mrowienie, drżenie, potliwość dłoni oraz poczucie strachu.

Przy zatorowości płucnej objawy te mogą wystąpić, lecz mają łagodniejszy przebieg. Silny ból głowy to charakterystyczny objaw często występującej migreny. Może oznaczać jednak coś poważniejszego, udar mózgu. Aby nie pomylić tych dwóch chorób, trzeba zwracać uwagę na dodatkowego symptomy.

Przy udarze często dochodzi również do drętwienia kończyn oraz zaburzenia mowy. Ból podbrzusza, skurcze, wzdęcia, to objawy typowe dla infekcji dróg moczowych lub na przykład syndromu jelita drażliwego. Są to również objawy raka jajników, zatem łatwo o pomyłkę w początkowej diagnozie.

Borelioza, objawami najczęstszymi tej choroby są wysypka i opuchlizna. U wielu osób wysypka jednak nie występuje. Dlatego zdarza się, że borelioza bywa mylona z fibromialgią. Charakterystycznymi symptomami tych chorób są bóle stawów, głowy oraz zmęczenie.

Wiele kobiet dotyka problem nieregularnego cyklu miesiączkowego. Może być to wynikiem na przykład nadmiernego stresu. Rownie dobrze może być to jednak zespół policystycznych jajników, czyli poważnych zaburzeń hormonalnych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza