Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

4 objawy raka woreczka żółciowego, które łatwo zbagatelizować (WIDEO)

Zobacz film: "4 obajwy raka woreczka żółciowego, które prawdopodobnie ignorujesz"

Pęcherzyk żółciowy znajduje się bezpośrednio pod wątrobą. Dostarcza jej niezbędną żółć, która pomaga trawić tłuszcze.

W tym organie również może pojawić się nowotwór. Jakich objawów nie powinniśmy bagatelizować? Cztery objawy raka woreczka żółciowego, które łatwo zignorować. Pęcherzyk żółciowy znajduje się bezpośrednio pod wątrobą. Dostarcza jej niezbędną żółć, która pomaga trawić tłuszcze.

W tym organie również może pojawić się nowotwór. Jakich objawów nie powinniśmy bagatelizować? Żółtawy odcień skóry. Według ośrodków leczenia raka w Ameryce, guz w pęcherzyku żółciowym powoduje, że żółć gromadzi się w organizmie powodując zabawienie skóry.

Jeżeli zauważysz dziwne zabarwienie oczu czy cery, natychmiast zgłoś się do lekarza w celu dokładnej diagnozy. Może ci się wydawać, że ból brzucha wiąże się z niestrawnością. Jeżeli jednak pojawią się w górnym, prawym rejonie brzucha, może to być jeden z kilku objawów raka pęcherzyka żółciowego.

Objawem nowotworu mogą być nadmierne wzdęcie oraz opuchlizna brzucha. Warto wówczas sprawdzić badaniem USG, czy to nie wynik powiększonego woreczka żółciowego. Znaczna utrata wagi bez zmiany diety czy stylu życia oznacza, że w organizmie dzieje się coś złego. Może to być jeden z objawów raka pęcherzyka, w którym występują zaburzenia trawienia tłuszczy. U chorego występują stolce tłuszczowe, nudności i wymioty.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza