Trwa ładowanie...

22-letni Robert Helak zmarł po ciężkiej chorobie. Walczył do samego końca

Niestety mamy smutną wiadomość. W poniedziałek 3 lipca 2017 zmarł 22-letni Robert, który od kilku lat zmagał się z nowotworem. Rok temu zmarł jego tata, który również chorował na raka. Jego mama natomiast, odeszła 6 lat temu. Robert walczył z chorobą do samego końca i bardzo chciał żyć. Teraz jest już ze swoimi rodzicami.

Zobacz film: "Dlaczego warto zostać dawcą szpiku kostnego?"

Robert Helak od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą. Znany był ze swoich materiałów wideo, które nagrywał i publikował na portalach społecznościowych. Opowiadał w nich o swojej historii, chorobie oraz o planach i marzeniach. Jego losy śledziły setki tysięcy ludzi. Robert chciał motywować inne chorujące osoby, aby nie poddawały się i walczyły o swoje życie, tak jak on.

Zobacz także:

W sieci pojawiało się wiele inicjatyw pomocy dla Roberta. Odzew był bardzo duży. Jak poinformowała wspierająca go fundacja "Bliżej Autyzmu”, duża część zebranych funduszy na leczenie Roberta, zostanie teraz przeznaczona na sfinansowanie nagrobku dla niego. Dodatkowo, zostanie opłacone miejsce na cmentarzu na wiele lat.

Robert Helak
Robert Helak (youtube.com)

Nasza redakcja również opisywała historię Roberta. Prosiliśmy wówczas o dalsze rozpowszechnianie wiadomości. Wielu z naszych czytelników wysłało dalej komunikat o jego walce oraz udzieliło Robertowi wsparcia. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza