Trwa ładowanie...

15 rzeczy, które powiedziałbym sobie w przyszłości

Wiedza, umiejętności i doświadczenie zdobyte na kolejnych etapach życia pomagają nam lepiej radzić sobie z problemami i wyzwaniami. Trenerzy personalni zachęcają do stworzenia listy rzeczy, które chcemy przekazać samym sobie w przyszłości. Spis przydatnych egzystencjalnych porad może pomóc wieść szczęśliwe i zrównoważone życie. Co powiedziałbyś sobie w przyszłości?

 1. Przebaczaj sobie. Jesteśmy swoimi największymi krytykami i nie potrafimy obiektywnie ocenić naszych osiągnięć. Nie porównuj się z innymi, podążaj własną ścieżką. Pozwól sobie na popełnianie błędów.
 2. Znajdź partnera, z którym stworzysz trwały i udany związek. Miłość to nie tylko wspólne pasje i zaufanie, ale również podobna wizja przyszłości.
 3. Doceniaj rodziców i dziadków. Okazuj im życzliwość, szacunek i czerp z ich doświadczenia. Poświęć czas na wysłuchanie opowieści dziadków, które będziesz wspominać przez długie lata. Korzystaj z czasu, który możecie spędzić razem.
 4. Bądź serdeczny dla innych. Uprzejmość nic nie kosztuje, a pozwala zjednać ludzi i zdobyć przyjaciół. Uśmiechnij się czasem do nieznajomego, a sam poczujesz się lepiej.
 5. Dbaj o siebie. Zdrowe odżywianie i picie dużych ilości wody jest kluczowe dla zachowania młodości i dobrej formy. Dodaj do diety jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, wybieraj nieprzetworzone produkty i sam przygotowuj posiłki.
 6. Spędzaj czas na świeżym powietrzu i znajdź sport, który pokochasz. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ciało i umysł. Wystarczy niewielka dawka regularnego ruchu, aby poczuć się lepiej i zdrowiej.
 7. Pielęgnuj przyjaźnie. Nie oddalaj się od sprzymierzeńców i staraj się wybaczać. Bądź przyjacielem, który ma czas dla innych i potrafi słuchać.
 8. Podróżuj do miejsc, o których zawsze marzyłeś. Małe i duże wyprawy poszerzają nasze horyzonty. Planuj z wyprzedzeniem weekendowe wyjazdy i dłuższe urlopy, dzięki czemu będziesz miał kolejne cele przed sobą.
 9. Nie zamartwiaj się. Staraj się myśleć pozytywnie i nie zadręczać się przeszłością. Pamiętaj, że najlepsze lekcje wyciągamy z własnych porażek. Niepowodzenia są naturalną częścią życia i nie mogą przyćmić sukcesów.
 10. Nie oceniaj ludzi po wyglądzie. Zwracaj uwagę na to, co mają do powiedzenia, a niena powierzchowność.
 11. Wiek jest twoim atutem. Doceń swoje doświadczenie i korzystaj ze zdobytej wiedzy.
 12. Nie przejmuj się niedoskonałościami cery. Zamiast rozpaczać nad każdym pryszczem, poświęć więcej czasu na pielęgnację skóry. Zwróć uwagę na to, co jesz, a z czasem zobaczysz różnicę w wyglądzie cery.
 13. Nie zapominaj o relaksie. Odpoczywaj tak, jak lubisz – na łonie natury lub leniwie w domu.
 14. Ignoruj negatywnie nastawione osoby ze swojego środowiska. Nikt nie może zakłócać twojego szczęścia. Unikaj kontaktów z ludźmi, którzy cię krytykują, wyśmiewają i nie doceniają.
 15. Znajdź czas na zabawę. Rozrywka nie powinna być rzadkim przywilejem, a częścią twojego normalnego życia. Wyjścia do kina, spotkania z przyjaciółmi i imprezy sprawią, że będziesz bardziej szczęśliwy.

Zobacz film: "By szczyty zdobywać"

Kluczem do szczęśliwego życia jest znalezienie wewnętrznej harmonii oraz budowa pozytywnych relacji. Być może warto zrobić listę, która wskaże nam drogę ku szczęściu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza